Marzy Ci się romantyczny ślub w plenerze? Nie chcesz zorganizować tradycyjnej uroczystości w Sali weselnej? Boisz się jednak, że brzydka pogoda pokrzyżuje Twoje plany. Idealny rozwiązaniem w tej sytuacji będzie organizacja wesela w specjalnym namiocie lub pawilonie. To perfekcyjny pomysł nie tylko na letnią uroczystość.

Co to jest namiot weselny?

To specjalne miejsce na organizację przyjęcia weselnego w plenerze, które ochroni Waszych gości przed zbyt mocnymi promieniami słońca lub niespodziewanym deszczem. Są to specjalnie przygotowane, mobilne konstrukcje z zadaszeniem, podłogą, parkietem do tańca, zapleczem sanitarnym i najczęściej kompletnym wyposażeniem sali. Można je ustawić w dowolnym miejscu.

Internetowe Targi Ślubne- Hotel Rezydencja Solei

A Może weselna jurta?

Jurta to tradycyjny namiot pokryty skórami lub wojłokiem, który używany jest przez ludy tureckie i mongolskie. Istnieją sale weselne, które proponują organizację imprezy właśnie w jurcie. Jurty są czymś wyjątkowym – piękne, przestronne, i naturalne. Kompleks składa się zazwyczaj z kilku mniejszych i większych jurt. Największe z nich pomieszczą nawet 200 osób. Jasne, kremowe kolory i drewniane wykończenia pozwolą na zaaranżowanie przestrzeni dokładnie według Waszych wyobrażeń. Często istnieje możliwość usunięcia ścian jurty, co pozwala naturze niemal wejść do środka, a dodatkowo stanowi doskonałe tło pamiątkowych fotografii. W mniejszych jurtach, można zorganizować parkiet taneczny i  inne atrakcje dla gości. Niezapomniane wrażenia gwarantowane!

Internetowe Targi Ślubne- Pałac w Paszkówce

Internetowe Targi Ślubne- Pałac w Paszkówce

Internetowe Targi Ślubne- Pałac w Paszkówce

Jak to zorganizować- kupić czy wynająć?

Jeśli lubimy często organizować różnego typu imprezy i mamy odpowiednią ilość wolnej przestrzeni, np. posiadamy olbrzymi ogród, to dobrym pomysłem jest zakup namiotu eventowego. Przyda on się nie tylko podczas wesela, ale również podczas wielu innych uroczystości rodzinnych.

 

Internetowe Targi Ślubne- WILLA KAPRYS

Zdecydowanie bardziej popularnym rozwiązaniem jest wynajęcie namiotu weselnego. Możemy go także zamówić do swojego ogrodu, jednak łatwiejsze jest wyszukanie Sali weselnej, która proponuje taką usługę u siebie. Zazwyczaj znajdują się one w malowniczej i zielonej okolicy z pełnym węzłem sanitarnym do dyspozycji weselników. Często również Pary decydujące się na imprezę w plenerze, marzą jednocześnie o złożeniu przysięgi na łonie natury. Firmy specjalizujące się w tego typu wydarzeniach, mogą im to z radością umożliwić. Wtedy bez straty czasu Nowożeńcy sprawnie przechodzą od miejsca zaślubin, do miejsca imprezy.

Internetowe Targi Ślubne- Ewenta

Internetowe Targi Ślubne- Ewenta

Ile to kosztuje?

Trzeba szczerze przyznać, że jest to zdecydowanie droższa opcja od organizacji wesela w tradycyjnej Sali. Trzeba bowiem pomyśleć o wszystkich dodatkowych rozwiązaniach. Gdy np. decydujemy się na postawienie namiotu w odludnym miejscu, musimy doliczyć koszt sanitariatów. Sam koszt wynajęcia namiotu to minimum 10tys . Do tej kwoty należy jeszcze doliczyć wyposażenie (stoły, krzesła), budowę parkietu do tańca, dekoracje, oświetlenie, nagłośnienie, catering, obsługę. Gdy organizujemy imprezę w nietypowym miejscu, musimy liczyć się także z dodatkowym kosztem jego wynajmu. Ostateczna kwota z pewnością przebije tradycyjną uroczystość, ale czego nie robi się dla miłości!

Internetowe Targi Ślubne- Pałac Bagatela

Internetowe Targi Ślubne- Wesela Na Plaży

Plusy wesela w namiocie:

  • Kontakt z naturą
  • Wybór dowolnego miejsca uroczystości
  • Oryginalne rozwiązanie
  • Ściany namiotu można podnieść tworząc naturalny przewiew
  • W namiocie można zastosować klimatyzację lub ogrzewanie
  • Pięknie prezentują się na ślubnych fotografiach

Internetowe Targi Ślubne- Ewenta

Internetowe Targi Ślubne- Pałac Bagatela

Internetowe Targi Ślubne- Pałac Bagatela

Internetowe Targi Ślubne- Ewenta

 

Co myślisz o tego typu imprezie weselnej?

 

fot. główna: Internetowe Targi Ślubne- Wesela Na Plaży