Róża to kwiat, który uważany jest za symbol miłości i namiętności. Bardzo często zaliczana jest do najpiękniejszych kwiatów. Dawniej róża była wiązana z kultem Afrodyty, wierzono bowiem, iż narodziła się ona wspólnie z boginią z morskiej piany. Po raz pierwszy „królową kwiatów” została nazwana przez grecką poetkę Safonę w VI wieku p.n.e. i chyba została nią po dziś dzień. Obecnie róża jest jednym z najczęściej wybieranym przez Pary Młode kwiatem ślubnym. Różane dekoracje zdobią kościoły, sale weselne, pojazdy, pięknie prezentują się zarówno w bukiecie Panny Młodej, jak również w butonierce Pana Młodego. Są to także kwiaty, którymi najchętniej obdarowujemy ukochaną osobę. Czy jednak znamy ich symbolikę? Każdy jej kolor ma bowiem inne znaczenie…

CZERWONY – to przede wszystkim symbol miłości, ale tez i szacunku. Oznacza miłość potrafiącą przetrwać największe burze. Jest to kolor kochanków.

Czerwone róże

POMARAŃCZOWY – oznacza entuzjazm i pożądanie. Wręczając komuś bukiet pomarańczowych róż wyrażamy podziw i zainteresowanie daną osobą

Pomarańczowa róża

BIAŁY – to symbol niewinności, skromności i czystości. Oznaczają młodą miłość, przez co często są postrzegane jako kwiaty weselne. Dawniej, jeśli biała róża zakwitła jesienią, było to zwiastunem małżeństwa. Białe róże to także prawda i szacunek, przekazują lojalność.

Biała róża

FIOLETOWY – róże te uważane są za mistyczne z natury. Reprezentują zachwyt i pożądanie.

Fioletowa róża

ŻÓŁTY – kolor róż oznaczał w dawnych czasach zazdrość, dziś to przyjaźń, radość i troska. Bukiet tych słonecznych kwiatów, przekazuje ciepło i zadowolenie.

Żółta róża

RÓŻOWY – symbolizuje delikatność, kobiecość, wytworność i elegancję. Ponadto wnosi osobną wiadomość w zależności od odcienia. Głęboki różowy przekazuje uznanie oraz wdzięczność. Natomiast gdy odcień różu jest blady, oznacza to podziw i radość.

Różowa róża

Darując drugiej połówce różę możemy wiele powiedzieć. Nie tylko przez kolor, ale również poprzez ilość podarowanych kwiatów:

1 róża – Tylko TY!

2 róże – Należymy do siebie!

3 róże – Kocham Cię!

6 róż – Chcę być Twój!

7 róż – Chcę naszego szczęścia!

8 róż – Nie mogę się oprzeć!

9 róż – Miłość do grobowej deski!

10 róż – Jesteś doskonała!

11 róż – Wspomnienie cudownych chwil!

Tuzin róż – Ubóstwiam Cię!

Dwadzieścia róż – Jesteśmy dla siebie stworzeni!

Dwa tuziny róż – Rozkoszuję się naszą miłością!

Trzy tuziny róż – Rozjaśniasz moje życie!

Cztery tuziny róż – Wierna miłość!

Bukiet ślubny

Z tymi informacjami możemy się zapoznać spacerując cudownie pachnącą aleją róż w pięknej nadmorskiej miejscowości Rewal. Zachęcamy do odwiedzin.

A Ty ile róż i w jakim kolorze podarujesz ukochanej?