GROSIKI, RYŻ

Ryż wesele

Zwyczaj obsypywania Nowożeńców grosikami oraz ryżem po wyjściu z kościoła lub USC jest znany od bardzo dawna. Grosiki mają zapewnić Młodej Parze dobrobyt. Musza oni pozbierać wszystkie rzucone przez gości monety, a osoba, która zbierze ich najwięcej, będzie zarządzać domowym budżetem. W tym obowiązku bardzo chętnie pomagają również dzieci przybyłe na ceremonię. Ryż ma symbolizować natomiast płodność i dostatek, a zwyczaj jego sypania przywędrował do nas z Chin. Należy jednak pamiętać, aby był on wcześniej przepłukany wodą, gdyż w innym wypadku zostawi na garniturze Pana Młodego brzydkie ciemne plamy. Jeśli chodzi zaś o kościół, to nie każdy kapłan zgadza się na obsypywanie Młodych ryżem, gdyż jest to pokarm, którego nie powinno się przecież marnować.

STRZELAJĄCE KONFETTI

Jest to niedrogi, a bardzo efektowny pomysł na to, by uczcić szczęście Młodej Pary. Dawniej, żeby wykonać konfetti używało się dziurkacza, gdzie wyprodukowanie zadowalającej ilości oznaczało godziny żmudnej pracy. Dzisiaj możemy nabyć wygodne w użyciu strzelające tuby. Działają one na zasadzie sprzężonego powietrza, które w momencie przekręcenia tuby wypycha z głośnym hukiem jej zawartość w górę. Można nabyć tuby o różnych wielkościach od 20 cm, do nawet 80 cm. W tubie znajduje się nie tylko tradycyjne konfetti. Mogą to być również płatki róż o dowolnej barwie, malutkie serduszka, motylki lub całkiem inny kształt. Koszt strzelającej tuby waha się w zależności od rodzaju mniej więcej od 5 zł wzwyż. Jest to więc bardzo tania atrakcja, a na zdjęciach prezentuje się niesamowicie.

BALONY Z HELEM

Jest to niezwykle widowiskowa atrakcja, która z pewnością sprawi, iż Wasza uroczystość będzie niezapomniana. Pary Młode mają tutaj nieograniczone pole wyboru odnośnie kształtu czy koloru. Balony mogą być zarówno gładkie, jak i z dowolnym napisem lub datą ślubu. Istnieje kilka opcji, które można rozważyć. Najpopularniejszą  z nich jest karton niespodzianka, czyli balony wypuszczane przez Młodych z wielkiego pudła stylizowanego na zapakowany prezent. Jest w nim zazwyczaj od 50 do 200 balonów. Kolejną opcją jest wypuszczenie przez wszystkich gości weselnych w tym samym czasie po jednym baloniku w powietrze. Koszt takiej atrakcji zależy od ilości balonów.

WYPUSZCZANIE GOŁĘBI

Jedną z atrakcją po wyjściu z kościoła lub USC jest wypuszczanie przez Młodą Parę białych gołębi. Jest to symbol szczęśliwej miłości, jak również powodzenia w życiu oraz dobrobytu. Biały gołąb to także międzynarodowy znak pokoju. Najpopularniejszą formą są 2 gołębie wypuszczane z rąk Młodych lub ze specjalnego kosza. Zdarzają się także większe ilości wypuszczane z kosza lub połączenie obu opcji. Najlepszym pomysłem jest zamówienie tego typu atrakcji w specjalnej firmie, której przedstawiciele zadbają o godny transport ptaków w wybrane miejsce oraz nieco pomogą w wypuszczeniu ich na wolność. Koszt tego przedsięwzięcia zależy od ilości gołębi. Zazwyczaj za parkę śnieżnobiałych ptaków trzeba zapłacić ok. 150 zł, a cena rośnie przy każdym dodatkowym gołębiu.

WYPUSZCZANIE MOTYLI

Jest to bardzo oryginalna i stosunkowo młoda moda, która nie jest jeszcze tak oklepana jak np. wypuszczanie gołębi. Zwyczaj ten przywędrował do Polski z USA. Delikatność i piękno ukryte w kolorowych skrzydłach motyli przypada do gustu coraz większej ilości Par Młodych. Ilość motyli zależy od efektu, jaki chcemy uzyskać. Może to być zarówno kilka, symbolicznych sztuk, jak również kilkaset dla uzyskania niesamowitych rezultatów. Cena uzależniona jest od ilości oraz gatunku owadów. Im bardziej egzotyczne motyle zamówimy, tym drożej. Może jednak warto się skusić na tego typu atrakcję po wyjściu z kościoła, ponieważ efekt jest naprawdę niesamowity.

ANIOŁY NA SZCZUDŁACH

Niebiańską atrakcja jaką możemy zagwarantować gościom weselnym jest zamówienie szczudlarzy przebranych za anioły, którzy przywitają wszystkich weselników po wyjściu z kościoła lub USC. Mogą one osypywać Parę Młoda płatkami róż, jak również rozdawać gościom małe upominki jako podziękowanie za przybycie na uroczystość. Anioły na szczudłach z pewnością będą stanowić wspaniałe tło dla ślubnych fotografii oraz zapewnią niezapomniane widowisko. Jest to jednak dość droga atrakcja, gdyż jej koszt to kwota od 300 do 800 zł.

BAŃKI MYDLANE

Bardzo popularną atrakcja w ostatnim czasie stały się bańki mydlane wypuszczane ponad głowy Nowożeńców wychodzących z kościoła lub z USC. Z tego pomysłu z pewnością najbardziej ucieszą się młodsi uczestnicy wesela, których warto zaangażować w pierwszej kolejności. Bańki można wypuszczać tradycyjnie lub przy użyciu specjalnych do tego celu urządzeń. Należy jednak pamiętać, aby nie trafić bańkami w Nowożeńców, gdyż pozostawiają one na strojach mokre plamy, które mogą wyglądać nieestetycznie. Fotografie w otoczeniu baniek mydlanych nadają lekkości i wprowadzają niesamowicie magiczny klimat.