Każda Para Młoda chce, aby ich wesele było wyjątkowe i zapamiętane na długo. Wiadomo, że na dobrą zabawę duży wpływ ma muzyka i zabawa na parkiecie, ale nie zapominajmy o atrakcjach dodatkowych. Na ślubnym rynku można znaleźć wiele propozycji, od pokazów tanecznych i barmańskich, przez animacje dla dzieci, po występy iluzjonistów czy fotobudkę slow motion. Nie dajmy się zwariować! Oto kilka wskazówek, jak dobrać atrakcje na swoje wesele.

 1. Po pierwsze zastanówcie się, czy wasi goście są chętni do zabawy i otwarci na dodatkowe atrakcje. Szkoda by było, gdyby zamówiony barman przez całe wesele zrobił tylko 3 drinki.

 2. Liczba gości może mieć znaczenie. Na małym przyjęciu nie będzie potrzebna fontanna czekoladowa, jeśli już jest przygotowany słodki stół, a fotobudka wynajęta na 3 godziny przez większość czasu i tak będzie stała pusta. Jeśli jednak gości jest dużo, śmiało można zaproponować kilka atrakcji nawet w tym samym czasie – goście będą się wymieniać.
 3. Pamiętajcie o dzieciach! Jeśli w zabawie uczestniczy grupka kilkunastu maluchów warto zastanowić się nad wynajęciem profesjonalnych animatorów. Zajmą się dziećmi na parę godzin, a nawet pomogą przy jedzeniu i utulą do snu! To będzie wspaniały prezent od was dla ich rodziców 😉
 4. Ustalcie z zespołem/DJ’em ile zabaw planują zrobić i w jakim stylu. Nie zmuszajcie gości do brania udziału w zabawach, które mogłyby ich krępować. Macie dużo starszych gości? Poproście o zabawę w rozpoznawanie polskich piosenek.
 5. Przy planowaniu atrakcji ważny jest budżet, ale można to obejść! Zamiast pokazu sztucznych ogni zorganizujcie taniec z zimnymi ogniami – niepowtarzalny klimat gwarantowany. Zwykłą sesję fotograficzną zamieńcie w szaloną zabawę, kupując kilka śmiesznych gadżetów i czapek.
 6. Atrakcje powinny być dostosowane do miejsca i pory roku. Nie planujcie wspólnego wypuszczania balonów czy pokazu tańca ognia w styczniu – goście mogą nie mieć ochoty na krioterapię 😉 Zapytajcie menedżera lokalu czy będzie miejsce na postawienie mobilnego baru lub fotobudki.
 7. Zróbcie coś niezwykłego! Aby odróżnić się od poprzednich wesel w rodzinie zorganizujcie taką atrakcję, której jeszcze nie było. Dobrym pomysłem jest występ iluzjonisty, który zaangażuje wszystkich gości czy postawienie na branżowe nowości, takie jak np. fotobudka wykonująca filmiki w zwolnionym tempie. Może zamiast kilku atrakcji warto postawić na coś specjalnego?

  101_3998a8bb63644da46483da3912073ae6_220371
  Fot. Iluzjonista Tomasz Jusza

 8. Nie przesadźcie z ilością atrakcji! Dajcie gościom się wytańczyć, sprawcie, aby na Waszym weselu czuli się swobodnie, do niczego ich nie zmuszajcie. Poza tym, wiadomo, że każda atrakcja dodatkowo podnosi koszty.
 9. Nie chcecie wydawać dodatkowych pieniędzy, ale bardzo chcecie mieć daną atrakcję na weselu? Poproście znajomych o prezent ślubny w takiej formie!
 10. I na koniec, chyba najważniejsze – pamiętajcie,  że to WY powinniście być dla swoich gości największą atrakcją! Spędzajcie z nimi najwięcej czasu, jak tylko się da. Zróbcie sobie spacer i zagadajcie do wszystkich gości, szczególnie do starszych, którzy więcej siedzą przy stoliku. Starajcie się nie opuszczać gości na więcej niż godzinę i razem z nimi aktywnie brać udział we wszystkich atrakcjach, jakie dla nich przygotowaliście 🙂

 

Tekst – ITŚ