Brodacze mają teraz powodzenie ; ) Dlatego muszą zadbać o swoją brodę. Profesjonalny barber tak dopasuje kształt zarostu, że nawet największa pucuła będzie wyglądał jak starożytny gladiator. Dobra, żarty na bok! Kto raz zasiadł na skórzanym fotelu barbera, ten wie, jak dobrze można wyglądać z brodą. Kto nadal uważa, że sam potrafi się tak samo dobrze ogolić… no cóż, niech przeczyta, poogląda, a potem umówi sobie szybko termin.

Oferta. Jakie usługi oferuje barber shop?

Oczywiście do barber shop’u zaproszeni są wyłącznie mężczyźni. Ma to być typowo męska przestrzeń z odpowiednim industrialnym wystrojem wnętrza i ze swobodną atmosferą. Faceci przychodzą tu po to, aby się ostrzyc, ogolić, wytrymerować zarost czy ułożyć fryzurę i brodę przed ważnym wydarzeniem. Dodatkowo w ofercie można znaleźć gorący kompres albo obcięcie chłopca w pakiecie z wykonaniem fryzury taty. Koszt zrobienia samej brody to ok. 50 zł, taniej wychodzi w pakiecie ze strzyżeniem.

Źródło: bestmyhairstylesforwomen.blogspot.com

 

Jak wygląda wizyta u barbera?

Najważniejsze jest przywitanie. Po męsku, wiesz. “Woda czy coś mocniejszego?” Potem siadasz i zostawiasz wszystko w rękach specjalisty. Golenie brzytwą może być stresujące, ale prawdziwi mężczyźni przecież nie boją się czegoś takiego! Szybciej uciekliby przed regulacją brwi!
Podobno przyjemnym momentem jest nałożenie ciepłego kompresu, który ma przygotować skórę do dalszych zabiegów. Do samej wizyty nie trzeba się specjalnie przygotowywać. Lepiej tylko mieć na sobie coś innego niż golf 😉

Kosmetyki do pielęgnacji zarostu.

Drogie panie, nie zdziwcie się, że po kilku wizytach u barbera szafka w łazience waszego faceta zacznie niebezpiecznie się wypełniać. Drodzy panowie, nie przesadzajcie z kupowaniem wszystkich dostępnych na rynku mazideł. Zastanówcie się, czy chcecie nastawić się na układanie brody czy raczej na odżywienie włosów. Zabiegi pielęgnacyjne zabierają sporo czasu i pierwszy zapał może szybko opaść. Może lepiej zacząć od specjalnego szamponu niż od razu inwestować w olejki, pasty i balsamy. Warto jednak postawić na dobrą szczotkę z naturalnego włosia.

Źródło: trendhunter.com

Jak wybrać salon?

W ostatnim czasie pojawiło się dużo nowych miejsc tego typu, więc nawet w mniejszych miejscowościach nie powinno być problemu ze znalezieniem salonu i terminu. Wybierając golibrodę zwróć uwagę na czystość w lokalu i na miejscu pracy. Dobrze też iść do miejsca poleconego przez innego brodacza. Niestety dzisiaj nie znajdziesz zakładu, w którym używa się prawdziwej brzytwy – te, ze względu na ostre przepisy sanepidu, zostały zastąpione przez brzytwy jednorazowe, czyli takie, których nie trzeba sterylizować tylko wymienia się żyletki. Może doznania nie będą takie jak 100 lat temu, ale za to zwiększa się higiena i bezpieczeństwo.

 

Osobiście nie wyobrażam sobie już swojego męża bez brody. Uwielbiam moment, gdy wypielęgnowany przychodzi po wizycie i wie, że wygląda dobrze. Dziewczyny, namówcie swoich mężczyzn na usługę barbera, a panowie – oddajcie się w ręce specjalisty. Nie będziecie żałować!

 

Żona brodacza

 

 

Zdjęcia autorstwa portalu Internetowe Targi Ślubne zostały wykonane w Grizzly’s Barber Shop