Dla jednych niepotrzebny wydatek i fanaberia, dla innych “must have” na weselu – drinkbar dla gości weselnych. Co sprawia, że usługi barmańskie tak świetnie przyjęły się na polskim rynku weselnym?

Spójrzmy, co oferują barmani

Podstawowym celem, dla którego Para Młoda zamawia tego typu usługę, jest serwowanie finezyjnych drinków gościom. Oprócz tradycyjnej weselnej wódki uczestnicy przyjęcia mogą spróbować czegoś bardziej oryginalnego. Wybór jest ogromny, a efekty zachwycają smakiem i wyglądem. Na weselach królują kolorowe drinki alkoholowe, ale w menu barmana znajdują się także koktaile owocowe, świeże soki czy lemoniady. Każdy znajdzie tu coś dla siebie!

Barniańka – Internetowe Targi Ślubne

BarCocktail – Internetowe Targi Ślubne

Współpraca

Jeśli chodzi o asortyment serwowany przez barmana, warto wcześniej umówić się, na jakich zasadach pracują barmani. Nie chodzi tu tylko o godziny pracy i zakres usług, ale o kwestie menu czy zakupu alkoholu. Dobrym pomysłem może okazać się przygotowana wcześniej karta drinków, jeśli uznacie, że przy barze dostepne będą tylko wybrane drinki. Zabawne nazwy na pewno zachęcą do ich spróbowania. Inną opcją jest obsługa indywidualnych zamówień gości. Dobry barman potrafi spełnić każde życzenie i zaskoczyć klienta, który wybierze się na niejedną wycieczkę do baru 😉

Mobilny Barman – Internetowe Targi Ślubne

Wachlarz usług świadczonych przez barmanów jest naprawdę szeroki: drinki, koktaile serwowane w owocach, alkohole wysokoprocentowe, fontanny alkoholowe, drinki XL dla Pary Młodej, pokazy, konkursy dla gości. Niektóre firmy łączą usługi barmańskie z obsługą baristyczną, czy degustacją wina. Świetnych firm jest sporo. Barmani chętnie służą radą i doświadczeniem, a wybór drinkbarów jest bardzo duży – to sprawia, że każda Para Młoda na pewno znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

Happy Wedding Bar – Internetowe Targi Ślubne

Barniańka – Internetowe Targi Ślubne

Estetyka

Wybierając firmę, która będzie podawała drinki na Waszym weselu, zwróćcie uwagę na wygląd samego baru. Bar może być obity skórą lub podświetlony, w stylu vintage lub cały z drewna – warto zastanowić się, czy dany bar będzie dobrze prezentował się na sali i stylem nawiązywał do wystroju wnętrza. Dobrze dopasowany bar sam w sobie jest atrakcyjny i zwraca uwagę gości. Jeśli macie możliwość przypatrzyć się pracy wybranego przez Was barmana, zwróćcie uwagę na estetykę podczas przygotowywania i serwowania drinków. Czyste szkło i porządek na barze świadczą o profesjonalizmie.

BarCocktail – Internetowe Targi Ślubne

CocktailArt – Internetowe Targi Ślubne

Pokazy barmańskie

Dodatkową atrakcją na weselu może być pokaz sztuki barmańskiej. Wiele Par decyduje się na wynajęcie barmana właśnie z tego względu. W zależności od budżetu i preferencji Pary Młodej pokaz taki może ograniczać się do  występu jednego barmana, może być dłuższym show duetu lub być prezentacją technik molekularnych . Żonglowanie butelkami, ewolucje sprzętem barowym, zabawa z ogniem lub ciekłym azotem czy efektowne nalewanie różnokolorowych alkoholi – to tylko niektóre sztuczki. Dobrze jest, gdy goście weselni zostają zaangażowani w pokaz lub biorą udział w konkursie – nagrodą jest oczywiście pyszny drink 😉

Happy Wedding Bar – Internetowe Targi Ślubne

Pokazy Barmańskie Flair w duecie – Internetowe Targi Ślubne

Vindebar – Internetowe Targi Ślubne

Dodatki

Dobrze przygotowani barmani wyposażeni są naprawdę we wszystko, co tylko można wyobrazić sobie do tworzenia drinków. Alkohole, soki, owoce, odpowiednie szkło, zioła, mieszadełka itp. Jeśli chcecie, barmani przygotują dla Was nawet pięknie wyglądający alkohol do pierwszego toastu. Pamiętajcie, aby poinformować o tym managera sali, w której będzie odbywać się wesele.

Atmosfera

Oprócz samych drinków i dodatkowych usług, najważniejsza jest atmosfera, którą tworzą barmani. Przygotowywane napoje mają dawać gościom radość i spełniać ich oczekiwania. Dobry bar to taki, od którego nie chce się odchodzić. Dlatego postawcie na dobrych, profesjonalnych i charyzmatycznych barmanów, którzy swoim kunsztem i osobowością oczarują Waszych gości.

I właśnie dlatego uwielbiam bary na weselach 🙂

Mobilny Drink Bar – Internetowe Targi Ślubne

 

Podzielcie się z nami Waszymi doświadczeniami! Zapraszamy do komentowania 🙂

 

 

Zdjęcie główne – Pimp My Bar Agencja Barmańska