Fotografie ślubne wykonane w Kościele podczas ceremonii zaślubin są niewątpliwie bardzo piękną i wzruszającą pamiątką nie tylko dla Nowożeńców, ale też dla rodziców, świadków i innych gości weselnych. Jednak czy takie zdjęcia zawsze wychodzą efektownie i tak, jakby chciała tego Młoda Para? Czasami na efekt końcowy wpływa całe mnóstwo elementów, które dobry fotograf powinien wziąć pod uwagę. Kościoły nie są bowiem najłatwiejszym miejscem do sesji, gdyż jest tam ciemno, mało miejsca i wszystko dzieje się bardzo szybko. Doświadczeni wirtuozi aparatu z pewnością sobie z tym zadaniem doskonale poradzą. Czy jest jednak coś co może zrobić Para Młoda żeby im w tym pomóc? Odpowiedź brzmi TAK! Żeby efekt końcowy prezentował się okazale warto zastosować się do kilku prostych wskazówek, które zdecydowanie ułatwią pracę fotografa podczas ceremonii, a Wam pozwolą cieszyć oko pięknie zaopatrzonym ślubnym albumem.

Internetowe Targi Ślubne- Fotoimage

DEKORACJA KOŚCIOŁA

Warto zadbać wcześniej o odpowiednią dekorację Kościoła. Możecie to zrobić sami, albo wynająć fachową firmę, która specjalizuje się w tego typu usługach. Możliwości tutaj są praktycznie nieograniczone. Kwiaty żywe i sztuczne, tiule, lampiony, świece, szklane kule i wazony z pewnością upiększą kościelne fotografie. Bardzo dobrym pomysłem jest także rozwinięcie czerwonego dywanu, który na zdjęciach prezentuje się niezwykle elegancko i dostojnie.

Internetowe Targi Ślubne- Kamerzysta Ostrołęka

Internetowe Targi Ślubne- JKdekoracje

WIELKIE WEJŚCIE

Para Młoda musi pamiętać, aby do Kościoła wejść wolnym, spokojnym krokiem. Fotograf wtedy zdąży zrobić piękne ujęcia. Mamy kilka opcji na scenariusz tej chwili. Pierwsza to wspólne wejście Małżonków w asyście kapłana. Druga opcja to Para Młoda prowadzona przez druhny lub dzieci sypiące kwiaty pod ich nogi lub niosące obrączki. Trzecia jest bardziej popularna za granicą, chociaż w naszym kraju również zyskała już sporo zwolenników. Chodzi o sytuację, w której Pan Młody czeka na przyszłą Małżonkę przy ołtarzu, a ona prowadzona jest np. przez tatę. Niezależnie od wyboru opcji, do Kościoła należy wejść powoli z uśmiechem na twarzy. Pozwólcie, aby każdy z gości zdążył Was sobie dokładnie obejrzeć. Przy wyborze scenariusza 2 i 3 trzeba pamiętać by zachować dość spory odstęp pomiędzy idącymi z przodu co zagwarantuje naprawdę udane zdjęcia.

Internetowe Targi Ślubne- P&A Studio

Internetowe Targi Ślubne- Robert Malec

Internetowe Targi Ślubne- Kamerzysta Ostrołęka

USTAWIENIE PARY MŁODEJ

Jeśli macie możliwość decydowania o ustawieniu Waszych krzeseł, zadbajcie o to by nie znajdowały się ani zbyt blisko ołtarza, ani zbyt blisko linii pierwszej ławki. Pozwoli to na swobodną pracę fotografa, który bez problemu przejdzie przed i za Wami. Dzięki temu do Waszego albumu trafią zdjęcia wykonane pod różnym kątem, a nie tylko z profilu. Ważne również jest to, aby dekoracje nie zasłaniały Pary Młodej i nie przeszkadzały podczas składania przysięgi.

Internetowe Targi Ślubne- Adam Kowal

Internetowe Targi Ślubne- Ryszard Litwiak

Internetowe Targi Ślubne- Ryszard Litwiak

 

Internetowe Targi Ślubne- videofotobasia

WASZA POSTAWA

Może to banalnie zabrzmi, ale postawa Pary Młodej ma duże znaczenie. Warto pamiętać o tym aby się nie garbić. Proste plecy nie znaczą jednak siedzenia spiętym i sztucznie wyprostowanym. Postarajcie się rozluźnić i uśmiechać do siebie. Mile widziane będą także czułe gesty, którymi obdarujecie się wzajemnie, takie jak złapanie za rękę czy odwzajemnienie uśmiechu. W miarę możliwości nie spoglądajcie w obiektyw fotografa. Ważne jest bowiem, aby całość wyglądała lekko i naturalnie.

Internetowe Targi Ślubne- Wawrzykowski Team

Internetowe Targi Ślubne- Entwido

GOŚCIE

Z pewnością na gości nie będziecie mieli wpływu jako Para Młoda. Dobrym pomysłem jednak może być poproszenie świadka o to, by pomógł gościom zająć miejsce w ławkach. Drobnym gestem ręki może zasugerować siadanie kolejno od przodu, bez zostawiania wolnej przestrzeni, która nie prezentuje się najlepiej na zdjęciach ślubnych. Goście bowiem często maja tendencje do siadania w ostatnich ławkach, co na fotografii daje wrażenie pustego Kościoła. Warto też, by zwrócić uwagę na w miarę równomierne rozmieszczenie gości po obu stronach ołtarza, aby nie dopuścić do sytuacji, w której wszyscy usiądą np. po stronie Pani Młodej.

Internetowe Targi Ślubne- Dawid Mazur

Internetowe Targi Ślubne- MF Photography  

WYJŚCIE Z KOŚCIOŁA

Zazwyczaj wszystkie Pary Młode pragną mieć zdjęcia podczas wyjścia jeszcze z gośćmi siedzącymi w ławkach, ale też równocześnie chcą być przez nich witani na zewnątrz Kościoła. Jak rozwiązać ten problem? Idealnym sposobem będzie zatrzymanie się Nowożeńców z tyłu świątyni, po minięciu wszystkich ławek. W tym czasie świadek powinien poprosić gości o wyjście z Kościoła. W ten sposób zyskacie „mocne wyjście” z owacjami gości.

Internetowe Targi Ślubne- Wojciech Woś

Internetowe Targi Ślubne- Piotr Jaruga

Internetowe Targi Ślubne- Fotograf Ślubny Rzeszów

 

fot. główna: Internetowe Targi Ślubne- Agencja Ślubna Katarzyna Babiasz