Chcesz zrobić drugiej połówce romantyczną niespodziankę na rocznicę ślubu, zaręczyn, pierwszego pocałunku, pierwszej randki? A może masz ochotę sprawić przyjemność swojej ukochanej zupełnie bez okazji? Wcale nie trzeba daleko jeździć i wydawać dużej ilości pieniędzy… Nasz kraj może się bowiem pochwalić mnóstwem cudownych miast, które wręcz stworzone są na miłosne chwile we dwoje.

Specjalnie dla was przygotowaliśmy zestawienie niezwykle urokliwych miejsc w Polsce.

Może wybierzecie się w najbliższy weekend?

  1. SANDOMIERZ

Jest to miasto najczęściej wskazywane przez pary jako najbardziej romantyczne w Polsce. Najpopularniejszym miejscem jest tutaj oczywiście rynek i jego renesansowe kamieniczki, które szerszemu gronu odbiorców mogą być znane ze słynnego serialu telewizyjnego „Ojciec Mateusz”. Możecie godzinami spacerować bajkowymi uliczkami miasta lub wybrać się na romantyczną przechadzkę do ruin zamku na wzgórzu z czasów Średniowiecza, co wprowadzi Was w niesamowity nastrój. W mieście tym znajdziemy również słynną „ławeczkę zakochanych”, na której warto odpocząć chociaż kilka minut, trzymając się za ręce lub spoglądając sobie czule w oczy.

Sandomierz

  1. CHEŁMNO

Chełmno zostało uznane bezapelacyjną stolicą zakochanych. Zasłużyło sobie na to zaszczytne miano, ponieważ jego patronem jest nie kto inny, a święty Walenty. Tak, tak… to ten od słynnych Walentynek, a jego relikwie możemy znaleźć w miejskim kościele. Obowiązkowym przysmakiem jakiego musimy spróbować, będąc w Chełmnie, jest bułka z lubczykiem, czyli ziołem miłości. Wspólnie zjedzona jest gwarancją szczęścia przez długie lata. Można tutaj również przejść się trasą stworzoną specjalnie dla zakochanych oraz podziwiać kwiatowe kompozycje oczywiście w kształcie serc na miejskich Plantach.

  1. KRAKÓW

Obowiązkowym punktem, którego nie mogą pominąć zakochani będąc w dawnej stolicy Polski jest Kładka Bernatka, gdzie należy zawiesić kłódkę z wyrytymi inicjałami, a kluczyk wrzucić do Wisły. Dobrym pomysłem jest także zwiedzanie miasta od strony rzeki. Można więc udać się na rejs Wisłą, najlepiej po zmroku i rozkoszować się cudownie oświetlonym Krakowem. Warto również wybrać się na nastrojowy spacer Traktem Królewskim, który prowadzi od Rynku do Wawelu. Na zakończenie dnia proponujemy pyszną kolację przy świecach w jednej z uroczych kafejek malowniczego Kazimierza.

Kraków

  1. REWAL

Jest to mała nadmorska Miejscowość usytuowana na zachodnim wybrzeżu Bałtyku. Polecamy to miejsce zwłaszcza na romantyczny wypad we dwoje. Pary  mogą rozkoszować się spacerem przyjemną dla oka Aleją Róż i Zakochanych mieszczącą się na nadmorskim klifie. Ścieżka ta oszałamia nie tylko wyglądem, ale i zapachem ponieważ rośnie tutaj przeszło 100 odmian kolorowych róż. Po drodze można przeczytać wyznania miłosne w wielu językach oraz podziwiać kilka uroczych rzeźb. Najbardziej znana to ławeczka z całującymi się postaciami Romea i Julii oraz Małego Księcia z różą.

  1. KAZIMIERZ DOLNY

Jest to niezwykłe miasteczko, w którym czas jakby się zatrzymał, a jego tajemnicza atmosfera sprawia, że chce się w nim zostać jeszcze o jeden dzień dłużej. Centralnym punktem miasta jest brukowany rynek ze starą studnią otoczony zabytkowymi, renesansowymi kamieniczkami. Można tutaj również znaleźć słynną ławeczkę zakochanych, której siedzisko pochylone jest do środka. Siedzące więc osoby automatycznie zbliżają się do siebie. Budowle miasta tworzą niezwykły klimat, dlatego jest ono częstym punktem na mapie wielu zakochanych par. To w tym mieście również według legendy rozegrała się piękna historia miłosna króla Kazimierza Wielkiego z śliczną Żydówką Esterą.

  1. WROCŁAW

Na uwagę zasługuje zwłaszcza stare miasto ze swoimi cudownymi kamieniczkami. Proponujemy również niezwykle romantyczny Ostrów Tumski z Mostem Zakochanych, na którym można przypiąć kłódkę symbolizująca trwałość uczuć. Przy moście funkcjonują zabytkowe, ręcznie obsługiwane lampy gazowe, które nocą tworzą niesamowity klimat. Według tradycji zakochane pary powinny pomodlić się wspólnie w tamtejszej katedrze, a następnie pogłaskać figurę lwa przed kościołem. Fragment łączący Katedrę z mostem Tumskim nosi miano „drogi miłości” – warto się więc nią przejść przy blasku księżyca. Miejsce to ma tajemniczą moc z uwagi na zaręczyny Mieszka I z Dobrawą , które podobno odbyły się właśnie tutaj.

Obowiązkowym miejscem dla zakochanych we Wrocławiu jest także Ogród Japoński.

Wrocław

  1. GDAŃSK

Słynna gdańska starówka z fontanną Neptuna i Długi Targ z drewnianym żurawiem tworzą niepowtarzalną atmosferę tego miasta. Jednak w ostatnim czasie najpopularniejszym miejscem na romantyczne chwile we dwoje, jak również ślubne sesje, stał się Oliwski Park. Niesamowity klimat Lipowej Alei czy francuskich ogrodów przy Pałacu Opatów wprowadza w miłosny nastrój nawet największych twardzieli.

  1. MOSZNA

Wspaniała wioska w województwie opolskim z zapierającym dech w piersiach dziewiętnastowiecznym zamkiem, w którym można spędzić romantyczną noc we dwoje. Zamek w Mosznej otoczony jest cudownie zielonym parkiem z alejkami wprost stworzonymi na nastrojowe spacery zakochanych. Miejsce to szczególnie często wybierane jest przez Młode Pary na sesje ślubne, gdyż niezwykła sceneria stwarza bajkowy klimat.

Moszna