Planujesz wesele w tym roku? Zobaczmy, na co postawili tym razem projektanci i czego możemy się spodziewać, poszukując kreacji na wesele. Sprawdzimy także na jakie dekoracje postawić, przygotowując uroczystość.

Źródło: www.bridesmagazine.co.uk

Wybór sukni ślubnej

W 2018 roku możemy spodziewać się szerokiego wyboru sukien ozdobnych, które świetnie komponować się będą z różnymi dodatkami. Tego typu suknie charakteryzuje koronkowy, dość prześwitujący dekolt, mocno uwydatniona spódnica oraz koraliki, występujące zarówno u góry, jak i dołu stroju.

Dla kontrastu, dla osób, które cenią sobie prostotę, projektanci przygotowali suknie wykonane w minimalistycznym stylu. Taka kreacja przypomina nieco strój wielkomiejski, ale dobrze skrojona i z odpowiednimi dodatkami robi bardzo dobre wrażenie.

A jeżeli już o dodatkach mowa, wiele osób zapewne zdziwi się powrotem rękawiczek. Co więcej, zamiast welonu coraz częściej znajdziemy pelerynkę jako dodatek do całości. W kolorystyce nadal dominuje biel, aczkolwiek możemy znaleźć coraz więcej modeli sukien ślubnych w nietypowych kolorach i, co zaskakuje, cieszą się one rosnącą popularnością.

Źródło: www.bridesmagazine.co.uk

Źródło: www.bridesmagazine.co.uk

Bukiety i dekoracje

Najpopularniejsze w tym roku będą bukiety łączone. Różne rodzaje kwiatów, skomponowane ze sobą w nieco niezgrabnej, nieregularnej formacji. Im więcej kolorów, tym lepiej. Ma być radośnie i wielobarwnie.

O ile w kwiatach królować będą kolory tęczy, o tyle w dekoracjach wygrają niskie dodatki w srebrze, złocie i krysztale. Na sali weselnej nie zobaczymy girland, ale roślinne, zwisające podwieszenia, stworzone w nieregularnej formie, podobnie jak bukiety.

Źródło: www.bridesmagazine.co.uk

Weselne słodkości

Nie może być wesela bez pięknego tortu. Cukiernicy w swoich ślubnych kompozycjach postanowili dopasować się do dodatków i pomimo stosunkowo prostej formy ciasta, ozdabiają je kreacjami w złocie i srebrze. Zdolni piekarze i dekoratorzy ciast, chcąc zaskoczyć swoimi umiejętnościami klientów, coraz częściej wykonują również nadruki na zamówienie oraz indywidualne kompozycje, których z pewnością będzie sporo.

Źródło: www.bridesmagazine.co.uk

Rozrywka

Nowy rok przyniesie również zmiany wśród weselnych atrakcji. Możemy spodziewać się całej masy ofert, dotyczących sztuczek barmańskich, wszelkiego rodzaju trucków z burgerami czy pizzą, fotobudek i pokazów świetlnych.

Zwiększenie popularności wesel plenerowych sprawiło, że pojawiło się więcej atrakcji na świeżym powietrzu. Coraz powszechniejsze staje się tworzenie tak zwanych stref chillout, które zapewniają wiele możliwości różnorodnej rozrywki, od pokazu fajerwerków po występy akrobatów lub iluzjonistów.

Jak zapraszać?

Kilka nowości pojawi się również wśród zaproszeń ślubnych. Rezygnujemy z barwnych ozdób i dodatków, stawiamy na minimalizm i delikatne zdobienia. W zaproszeniach królować będzie kaligraficzna, duża czcionka, stonowane barwy oraz prosta, ale zrozumiała treść.

Źródło: www.elegantweddinginvites.com

 

Planując wesele w 2018 roku, musimy przygotować się na szereg zmian. To, co było modne jeszcze rok temu, może być passé w nowym sezonie. Warto więc zapoznać się z nowinkami i systematycznie śledzić nowe formy poszczególnych elementów, które mają pojawić się podczas uroczystości.