Wszystkie Pary Młode marzą o pięknej pogodzie w dniu swojego ślubu, dlatego tak często wybierają letnie miesiące. Długi dzień, słońce i bujna o tej porze roku przyroda faktycznie do tego zachęcają. Ale jak sobie poradzić, gdy żar leje się z nieba i wszystkim doskwiera upał?

Uff, jak gorąco!

Warto wcześniej pomyśleć o pogodzie, jaka może być tego dnia i z wyprzedzeniem śledzić prognozy. Polecam dobrze przemyśleć kwestię godziny rozpoczęcia uroczystości. W wielu miejscach w Polsce tradycja nakazuje rozpoczęcie ślubu o 12.00 czy nawet wcześniej. Wesele jest tylko raz w życiu (przynajmniej z założenia) i każdy chce, aby trwało jak najdłużej. Ale czy goście nie zmęczą się za bardzo słońcem, wysoką temperaturą i długim dniem? Czy zamiast zabawy na parkiecie nie wybiorą odpoczynku w ogrodzie? Późniejsza godzina ślubu, sala z wydajną klimatyzacją i skutecznie zabawiający gości zespół lub DJ pomogą temu zapobiec.

Ślub podczas upału

Zanim jednak znajdziemy się na sali musimy jeszcze przetrwać upał podczas ceremonii. Gorąco może się zrobić nie tylko za sprawą wysokiej temperatury – emocje potrafią zrobić swoje! Tu z pomocą przyjdą nam takie gadżety jak mgiełka do twarzy, chusteczki higieniczne i wachlarz. Chusteczki oczywiście do dyskretnego wycierania potu – najlepiej, żeby Pan Młody schował zapas w swojej marynarce – przydadzą się nie tylko do ocierania mokrego czoła 😉 Z kolei mgiełka do twarzy świetnie orzeźwia i nadaje się do użycia nie tylko na twarzy, przyjemnie będzie spryskać także dekolt czy ramiona. Wachlarz może wydawać się staroświecki, ale uwierzcie, że wytworny i dobrze wykonany egzemplarz pięknie się prezentuje i dodaje kobiecie elegancji.

Źródło: apracticalwedding.com

Dobrym pomysłem jest też przygotowanie wody z elektrolitami lub innego napoju – nie tylko ugasi pragnienie, ale i uzupełni niezbędne mikroelementy. Niech świadkowie zadbają, aby coś do picia zawsze było pod ręką. Jeśli prognozowany jest wielki upał, już wcześniej poproście gości o składanie życzeń na sali. Nikt nie wygląda korzystnie w pełnym słońcu z przymrużonymi oczami i kroplami potu na twarzy. Do przyjmowania życzeń od pozostałych gości wybierzcie zacienione miejsce przed kościołem lub zaopatrzcie się w parasole przeciwsłoneczne 😉

Źródło: mattmorganphotographer.com

W samochodzie

Dobrze – jesteście już po ślubie, jedziecie na salę. Mimo ogromnej chęci szybkiego schłodzenia się, uważajcie na klimatyzację w samochodzie. Zbyt duża różnica temperatur może spowodować chrypę lub przeziębienie. Wykorzystajcie czas przejazdu na skorzystanie z wcześniej wspomnianiej mgiełki czy wachlarza. Puder też się przyda, podreperuje wygląd nie tylko Pani Młodej 😉

Źródło: www.paperlanternstore.com

Podczas wesela

Wachlarze mogą być też świetnym pomysłem na winietki i prezenty dla gości. Spersonalizowany gadżet będzie oryginalną pamiątką, a do tego naprawdę użytecznym przedmiotem. Goście na pewno ucieszą się także z lodów podanych na deser czy mocno schłodzonego orzeźwiającego arbuza. Dobrze, aby dostępne napoje także były w miarę zimne, a na stołach dodatkowo podawany był lód.

Dzięki tym wskazówkom na pewno uporacie się z nieznośmym upałem i będziecie cieszyć się letnią pogodą w dniu swojego ślubu!

A wy? Macie jakieś swoje sprawdzone sposoby na ochłodę?

 

Zdjęcie głóne z www.thefashionspot.com