Wybieracie się na wesele w roli gościa…Pierwsza wasza myśl- co założyć na tą specjalną okazję? Wydawałoby się, iż wystarczy ubrać cokolwiek. Przecież to Para Młoda ma tego dnia przejmować się wyglądem. Okazuje się jednak, że goście również powinni dobrze przemyśleć swój ubiór na taką uroczystość, gdyż bardzo łatwo można zaliczyć modową wpadkę. Podpowiadamy kobietom w czym NIE pojawić się na weselu, by nie popełnić towarzyskiego faux-pas.

  1. BIAŁA SUKNIA

Biała suknia

Biel jest tego dnia kolorem zarezerwowanym tylko i wyłącznie dla Panny Młodej. Nie należy więc ubierać sukni w tej barwie. Niby jest to powszechnie znana ślubna zasada, a jednak wiele kobiet sądzi, że przecież Panna Młoda jest nowoczesna i nie będzie zwracała na to uwagi. Otóż musimy wyprowadzić Was z błędu! Zwróci na to uwagę na 100%! Nie powie Wam oczywiście tego wprost gdyż jest taktowna i dobrze wychowana, ale najnormalniej w świecie będzie jej przykro. Każda kobieta bowiem podczas swojego ślubu chce wyglądać wyjątkowo oraz się wyróżniać. To zapewnia jej właśnie kolor biały. Pamiętajmy o uszanowaniu tej bardzo ważnej zasady! Białe dodatki takie jak buty, torebka czy żakiet są dopuszczalne.

  1. CZARNA SUKNIA

Czarna suknia

Dawniej uważano, iż kolor czarny jest to odcień żałobny., a goście w ubrani w ten sposób na weselu mogą przynieść pecha Nowożeńcom. Obecnie już nie spogląda się na to w tak rygorystyczny sposób. Jeśli uroczystość weselna odbywa się w godzinach popołudniowych można się pokusić o założenie czarnej kreacji, gdyż jest to kolor wieczorowy. Naszym zdaniem jednak czarny jest zbyt smutnym kolorem na tak wyjątkową okazję. Chyba żadna z nas nie chciałaby aby większość gości wyglądało na naszym weselu niczym na stypie. Jeśli już decydujemy się na czarną sukienkę, warto przełamać czerń kolorowymi dodatkami.

  1. ZBYT SEKSOWNY STRÓJ

Seksowna sukienka

Warto zastanowić się nad długością naszej sukienki. Nie powinna ona być zbyt krótka. Niedobrze również gdy odkrywa za dużo ciała. Nawet jeśli uroczystość odbywa się w gorącym, letnim okresie, lepiej wybrać przewiewny, luźny materiał niż np. eksponować plecy czy zbyt głęboki dekolt. Może to wyglądać niesmacznie, a nawet wulgarnie. Nie na miejscu będą również kreacje w zbyt krzykliwych odcieniach, jak również w krwistej czerwieni. Intensywna czerwień to kolor zarezerwowany np. na wieczór panieński. Państwo Młodzi z pewnością chcieliby aby ich wesele było na odpowiednim poziomi, a takim strojem możemy nieco zaburzyć ten zamysł.

  1. ZBYT SPORTOWY STRÓJ

Pamiętajcie również, iż jest to wyjątkowy i najważniejszy dzień w życiu Nowożeńców. Nie wybierajmy więc na tą okazję zbyt luźnego czy sportowego stroju. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że współczesna moda pozwala łączyć styl elegancki ze sportowym. Jesteśmy jednak zwolennikami gustownie dobranej kreacji adekwatnej do danej chwili. Jeśli nawet nie lubimy nieziemsko wysokich szpilek, nie zakładajmy tenisówek, można je bowiem z powodzeniem zastąpić eleganckimi balerinami. Wszelkiego rodzaju jeansy, legginsy T-shirty czy dresy również nie sprawdzą się przy tego typu okazjach.

Podczas doboru weselnej kreacji mamy bardzo duże pole do popisu. Jeśli jednak weźmiecie sobie do serca tych kilka naszych porad z pewnością poczujecie się komfortowo i swobodnie podczas każdej uroczystości weselnej.