Sylwester to niewątpliwie jeden z najbardziej wyjątkowych dni w całym roku kalendarzowym. Zazwyczaj każdy chce go spędzić hucznie! Niektórzy wybierają się tej nocy na wielki bal, a inni celebrują zakończenie roku w gronie najbliższych.

Czy jednak jest to dobra data na organizację ślubu i wesela? Czy uroczystość zaślubin będzie wtedy jeszcze bardziej wyjątkowa? Olbrzymi bal sylwestrowy z cekinami i brokatem połączony z imprezą weselną to dobry pomysł? A może jesteście całkowicie na nie?

Poniżej przedstawiamy plusy i minusy imprezy weselnej 31 grudnia

Internetowe targi Ślubne- Studio LoveLove

DLACZEGO TAK!?

 • Wyjątkowa data

31 Grudnia to bardzo nietypowa data o której trudno zapomnieć. Organizując swoje wesele w Sylwestra możecie mieć pewność, że goście będą długo wspominać ten piękny dzień. Kolejnym plusem jest fakt, iż ani żona, ani mąż na pewno nigdy nie zapomną o rocznicy ślubu.

Źródło: pexels.com

 • Huczna rocznica

Młode Pary, które zdecydują się zorganizować swoją uroczystość w ostatni dzień roku kalendarzowego będą mogli każdą kolejną rocznicę ślubu świętować hucznie i w szampańskim nastroju.

Źródło: www.chicagoillinoisweddingphotography.com

 • Niesamowity klimat

Sylwester to niezwykle wyjątkowy czas, gdyż czuć jeszcze atmosferę świąt Bożego Narodzenia. Na około mnóstwo migających ozdób, ustrojone choinki i kolendy w tle stwarzają niesamowity klimat. Przysięga małżeńska wypowiedziana w tej magicznej aurze nabiera innego znaczenia.

Internetowe Targi Ślubne- KtoFoto

 • Przeceny i wyprzedaże

Zakup sukni dla Pani Młodej czy garnituru dla Pana Młodego nie musi być tak dużym wydatkiem, jak zazwyczaj. Pod koniec roku w sklepach odzieżowych zaczynają się już bowiem noworoczne wyprzedaże. Można więc znaleźć naprawdę atrakcyjne ceny i sporo zaoszczędzić.

 • Pokaz fajerwerków

Wspaniałą atrakcją wesela organizowanego w Sylwestra będzie pokaz fajerwerków o północy. Dodatkowym atutem jest fakt, iż może on być całkowicie darmowy, gdyż wszędzie wokół hucznie wita się Nowy Rok wystarczy tylko spojrzeć w niebo i podziwiać wystrzałowe widowisko.

Źródło: www.chicagoillinoisweddingphotography.comm

Źródło: pexels.com

 • Jaki sylwester taki cały rok

Jest to powszechnie znane przysłowie. A zakładając, że wesele to najpiękniejszy dzień w Waszym życiu- będziecie tacy piękni, uśmiechnięci i zakochani przez cały najbliższy rok, a może i całe życie.

Źródło: okanagan_winter-wedding_new-years-eve181_by-Kevin-Trowbridge_thumb

DLACZEGO NIE!?

 • Wysokie ceny

Jest to chyba główny minus organizacji wesela w Sylwestra. Tego dnia bowiem wszyscy usługodawcy zazwyczaj liczą sobie podwójne stawki. Trzeba więc przygotować się na nieco większe wydatki.

 • Bale sylwestrowe na weselnych salach

Kolejny minus to trudność w znalezieniu wolnej sali na imprezę weselną. W większości z nich odbywają się bowiem bale sylwestrowe. Rezerwować trzeba więc z bardzo dużym wyprzedzeniem.

Źródło: www.kevintrowbridge.com

 • Problemy z zespołem

Niełatwo również znaleźć dostępną kapelę, która umili nam weselne tańce. Zespoły weselne bardzo często termin sylwestrowy mają zarezerwowany na kilka lat w przód. Trzeba się sporo namęczyć żeby znaleźć dobry zespół w przystępnej cenie.

 • Sylwester dniem roboczym

Dla wielu z Waszych gości sporym problemem będzie z pewnością fakt, iż 31 grudnia jest normalnym dniem roboczym. Nie każdy może zarezerwować sobie urlop na Waszą uroczystość. Pomyślcie o tym.

 • Zima

W naszym kraju aura lubi w ostatnich latach płatać figle. Trzeba spodziewać się tego dnia zarówno siarczystych mrozów, jak również opadów deszczu. Może to być kłopotliwe np. dla starannie ułożonej fryzury Pani Młodej.

 

A Wy co myślicie o organizacji ślubu i wesela w sylwestra? Podoba Wam się ten pomysł?

Źródło: pexels.com