1. PAPIEROWA

Jest to pierwsza rocznica ślubu. Nazwa jej pochodzi od papieru, który jest uważany za niezbyt trwały materiał. Tak jak świeżo upieczone małżeństwo. Dobrym prezentem na tą rocznicę może być książka lub plakat, albo Wasze wspólne zdjęcie. Można także razem wykonać tzw. ściankę wspomnień z całego pierwszego roku małżeństwa lub z czasów narzeczeńskich, która pięknie udekoruje Wasz dom.

Internetowe Targi ŚlubneLove Events

2. BAWEŁNIANA

Jest to nazwa drugiej rocznicy ślubu. Bawełna to już bardziej trwały materiał od papieru, tak samo jak dwuletni związek dwojga ludzi. Może on mieć bowiem za sobą już kilka początkowych burz, a mimo to przetrwał. Prezent na tą rocznicę to np. bawełniana koszulka z jakimś śmiesznym napisem lub takie same piżamki dla żony i męża.

fot. pixabay.com

3. SKÓRZANA

To nazwa trzeciej rocznica ślubu. Skóra z kolei jest jeszcze trwalszym materiałem od papieru i bawełny, jednak nie tak wytrzymałym, jak symbolika późniejszych rocznic. Podobnie jak Wasze małżeństwo, posiada już pewien staż, ale nnie jest on jeszcze tak bardzo długi. Wspaniały pomysł na prezent w tym roku to eleganckie rękawiczki dla żony lub skórzany portfel czy też wytworna aktówka dla męża.

Internetowe Targi Ślubne– Garnitury Guns& Tuxedosn

4. OWOCOWA/KWIATOWA

Istnieją dwie nazwy na czwartą rocznicę ślubu. Jedna z nich to kwiatowa, natomiast druga, to owocowa. Obie nazwy są bardzo słodkie i pachnące. Pomysły na prezent to kosz kwiatów lub owoców bądź degustacja ulubionego wina. Można także wybrać się na słodki deser owocowy do pobliskiej kawiarni. Z pewnością zaskoczycie ukochanego osobę owocową palmą.

Internetowe Targi Ślubne- Party Drink

5. DREWNIANA

Nazwa piątej rocznicy to drewniana. Drewno jest już zdecydowanie bardziej trwałe od poprzednich materiałów i byle wiaterek go nie ruszy. Tak samo z waszym pięcioletnim małżeństwem. Potraficie już wspólnie przezwyciężać wszystkie przeciwności losu. Świetnym pomysłem na tą rocznicę jest posadzenie drzewka, które rosnąc będzie wam co roku przypominało o tym, jak bardzo się kochacie. Inne pomysły to: drewniana ramka na zdjęcie lub szkatułka na biżuterię. Oryginalnym pomysłem na prezent dla męża mogą być drewniane spinki do mankietów.

Internetowe Targi Ślubne- WillyWood

6. CUKROWA

Szósta rocznica ślubu nazywana jest cukrową. To chyba najsłodsza nazwa ze wszystkich. W tym roku Waszego małżeństwa możecie popuścić wodze fantazji, gdyż możliwości na prezent są olbrzymie. Możecie wspólnie upiec tort lub ciasteczka w kształcie serca, wybrać się na degustację czekolady lub podarować drugiej połówce pudełko czekoladek. Można także postawić na kosmetyki o słodkim zapachu. Natomiast salony spa bardzo często oferują masaże czekoladą dla dwojga- to wymarzony scenariusz na szóstą rocznicę ślubu. Będzie słodko…

Internetowe Targi Ślubne- Sweet Bar

7. WEŁNIANA/MIEDZIANA

Siódma rocznica posiada dwie całkowicie różne nazwy. Pierwsza to wełniana, a druga miedziana.  Najlepszym pomysłem na prezent jest własnoręcznie zrobiony wełniany sweterek lub szalik. Dla Par, które jednak nie posiadają takich umiejętności polecamy cieplutki wełniany kocyk, pod którym można spędzać wspólnie zimowe wieczory. Można również podarować ukochanej piękną miedzianą biżuterię.

fot. pixabay.com

8. SPIŻOWA/BRĄZOWA/BLASZANA

Ósma rocznica ma aż trzy nazwy. Pierwsza to spiżowa, kolejne to brązowa i blaszana.  Warto obdarować się dekoracjami do domu, które dodadzą klasy i udekorują wasze wspólne gniazdko.

9. GLINIANA/GENERALSKA

Dziewiąta rocznica posiada dość nietypowe nazwy, gdyż mówi się na nią gliniana lub generalska. Może warto znaleźć jakieś wspólne hobby i z okazji tej rocznicy zapisać się we dwoje na warsztaty ceramiczne, z pewnością będzie to świetna zabawa dla Małżonków. Jeśli jesteście miłośnikami kawy lub herbaty, to zakup glinianych filiżanek to zdecydowany strzał w dziesiątkę.

fot. pixabay.com

10. CYNOWA/ALUMINIOWA

Dziesiąta rocznica to pierwszy okrągły jubileusz ślubu. Nazywana jest cynowa bądź aluminiowa. Wasze małżeństwo może pochwalić się już konkretnym stażem. Warto więc zaopatrzyć się w cynowy lub aluminiowy zegar, który będzie odmierzał same dobre godziny Waszych wspólnych, przyszłych dni.

fot. pixabay.com

 

A Wy którą rocznicę obchodzicie w tym roku?

 

fot. główna: Internetowe Targi Ślubne- Ekskluzywne reportaże ślubne- Tomasz Molodecki