Marzy Ci się romantyczny ślub w amerykańskim stylu na łonie natury? Chcesz aby Twoja uroczystość była wyjątkowa oraz inna niż wszystkie? Organizacja zaślubin w plenerze to coś właśnie dla Ciebie!

Internetowe Targi Ślubne- Hotel Alpin

Uroczystość ślubno- weselna w plenerze zyskuje już w naszym kraju coraz większą popularność. Sale weselne, dworki czy pałacyki mają bardzo często w swoim otoczeniu specjalne miejsce na takie niebanalne wydarzenie. Jest to zazwyczaj uroczy zakątek, który przygotowany jest od A do Z. Posiada miejsce dla księdza lub urzędnika, piękną pergolę, odświętne krzesła dla Pary Młodej oraz odpowiednią ilość miejsc siedzących dla gości. Nierzadko miejsce to jest także zadaszone, aby niesprzyjająca pogoda nie popsuła tego wyjątkowego dnia.

Internetowe Targi Ślubne- Hotel Rezydencja Solei

Internetowe Targi Ślubne- Dworek nad Wieprzem

Organizując taką uroczystość przy wsparciu obsługi Sali, konsultanta ślubnego lub specjalnej firmy zajmującej się tego typu eventami, nie musimy martwić się praktycznie o nic. Usługodawcy zadbają o wszystko, abyśmy mogli bez przeszkód cieszyć się chwilą. Spełnią oni wszystkie marzenia Nowożeńców.

Internetowe Targi Ślubne- A nuż nie róż

Co jednak zrobić w sytuacji, gdy wymarzyliśmy sobie na naszą uroczystość całkiem nietypowe miejsce? Czy jest możliwa organizacja ślubu i wesela w plenerze samodzielnie? Oczywiście! Wymaga to jednak od nas odrobiny więcej zachodu. Od czego należy zacząć?

Internetowe Targi Ślubne- Hotel Ognisty Ptak

Internetowe Targi Ślubne- Project Wedding

Formalności związane ze ślubem

Jeśli decydujemy się na ślub cywilny należy uzyskać zgodę z Urzędu Stanu Cywilnego. Konieczne jest złożenie w placówce pisma, które wyjaśni powody organizacji ślubu poza Urzędem. W miejscu organizacji uroczystości trzeba w widocznym miejscu ustawić godło.

Internetowe Targi Ślubne- Dworek nad Wieprzem

W przypadku ślubu kościelnego potrzebujemy zgody z Parafii, od miejscowego księdza, jak również licencji na ślub poza Kościołem, do którego należy Para Młoda lub Panna Młoda. W miejscu organizacji uroczystości trzeba w widocznym miejscu ustawić krzyż. Wszystkie inne formalności zostają niezmienne, jak w przypadku zwykłych zaślubin.

Internetowe Targi Ślubne- Agencja ślubna Dariusz Zwadowski & Konsultanci Ślubni

Aranżacja miejsca uroczystości

Konieczne jest przygotowanie specjalnego miejsca dla urzędnika lub księdza, najlepiej zadaszonego, co uchroni przed mocnymi promieniami słońca lub niespodziewanym deszczem. Należy także przygotować elegancko przystrojone krzesła dla Młodej Pary oraz dla gości weselnej. Warto również pomyśleć o dekoracjach oraz o odpowiednim nagłośnieniu.

Internetowe Targi Ślubne- Hotel Ognisty Ptak

Wesele w plenerze

Jeśli wesela nie organizuje nam wyspecjalizowana w temacie firma, musimy wynająć duże namioty, stoły i krzesła w ilości odpowiadającej gościom weselnym. Konieczna również jest aranżacja parkietu, oświetlenia i dekoracji. W razie niesprzyjającej aury lub chłodnej nocy, namioty te zazwyczaj posiadają zamykane boki, a dodatkowo warto wynająć nagrzewnice, które zapewnią komfort naszym gościom. W przypadku, gdy impreza nie odbywa się przy lokalu należy również zadbać o catering.

Internetowe Targi Ślubne- A nuż nie róż

Internetowe Targi Ślubne- Wesele w ogrodzie

Tak zorganizowana uroczystość z pewnością na długo pozostanie w pamięci naszych gości.

 

fot. główna: Internetowe Targi Ślubne- Agencja ślubna Dariusz Zwadowski & Konsultanci Ślubni