Białe buty dla Panny Młodej to już obecnie coraz rzadszy widok. Można się nawet pokusić o stwierdzenie, że jest to relikt minionej epoki. Dziś kobiety na ten najważniejszy dzień w swoim życiu wybierają zazwyczaj buty kolorowe: czerwone, różowe, czy niebieskie – możliwości jest mnóstwo. Wynika to nie tylko z kwestii estetycznej, ale również i praktycznej. Wiele Panien twierdzi, że białych butów, zniszczonych po weselnych tańcach i tak już nigdy nie założy. Co innego natomiast z butami kolorowymi. Można przecież wykorzystać je jeszcze przy niejednej okazji do zupełnie innego stroju.

Najczęściej na ślubnych parkietach króluje kolor czerwony lub różowy. Kobiety tak chętnie wybierają buty w tym właśnie kolorze, ponieważ idealnie pasuje do najpopularniejszych weselnych kwiatów czyli róż. Krwisto czerwone róże i buty w tym samym odcieniu idealnie kontrastują z bielą sukni. Często dodatkiem jest też muszka lub krawat Pana Młodego w tym samym odcieniu. Całość daje niesamowicie oryginalny efekt.

Najczęściej na ślubnych parkietach króluje kolor czerwony lub różowy. Kobiety tak chętnie wybierają buty w tym właśnie kolorze ponieważ idealnie pasuje do najpopularniejszych weselnych kwiatów czyli róż. Krwisto czerwone róże i buty w tym samym odcieniu idealnie kontrastują z bielą sukni. Często dodatkiem jest tutaj muszka lub krawat dla Pana Młodego w tym samym odcieniu. Całość sprawia niesamowicie oryginalny efekt.

W ostatnim czasie tak modne stały się kolorowe buty dla Panny Młodej, że dodatek ten wydaje się nie być już żadnym zaskoczeniem dla gości weselnych. Młodzi chcąc jednak osiągnąć niecodzienny efekt swojej stylizacji, decydują się często na kontrowersyjne, nieco bardziej żartobliwe elementy garderoby. Można tu pokusić się np. o śmieszne skarpetki dla Pana Młodego w odcieniu butów żony lub kolorowy cylinder czy zupełnie inną część garderoby. Wszystko zależy od poczucia humoru i dystansu do siebie jaki mają Nowożeńcy.

Buty weselne

Mimo wszystko istnieje jeszcze spora grupa tradycyjnych Panien Młodych, które nie wyobrażają sobie tego najważniejszego dnia w innych butach niż białe. Przecież to tradycja, a tradycja to rzecz święta… Ale czy aby na pewno? Zadecydujcie sami!

 

Zdjęcie główne: Jacek Krzyżowski