Święta Wielkanocne to bardzo wyjątkowy czas, który zbiega się zazwyczaj z pierwszym powiewem wiosny. Przyroda budzi się do życia, świat dookoła staje się bardziej zielony, a i nam udziela się ta wiosenna energia oraz magiczna atmosfera romantyzmu. Wielkanoc to również ważne święta,  zwłaszcza jeśli jesteśmy wierzący. To długo wyczekiwany moment radości po 40-dniowym czasie Wielkiego Postu. Może warto więc rozważyć zorganizowanie ślubu i wesela właśnie w tym niezwykłym okresie? Stara, ludowa prawda głosi bowiem, iż małżeństwa zawarte w Wielkanoc i Boże Narodzenie są zazwyczaj bardzo szczęśliwe!

Źródło: www.wantthatwedding.co.uk

Najlepszym dniem na zorganizowanie uroczystości zaślubin w okresie Wielkanocnym jest pierwszy dzień świąt, czyli niedziela. Jest to bowiem pierwszy dozwolony w Kościele termin ślubny po Wielkim Poście. Dla wszystkich będzie to data bardzo wygodna ponieważ drugi dzień świąt przypadający w Lany Poniedziałek jest wolny od pracy. Idealnie nadaje się więc na odpoczynek po całonocnych szaleństwach lub na organizację poprawin.

Kolejnym plusem wielkanocnego ślubu jest fakt, iż w święta zazwyczaj każdy pragnie spotkać się w rodzinnym gronie, a wesele jest doskonałym pretekstem do wspólnego świętowania, nawet z tymi nieco dalszymi krewnymi. Motyw wielkanocny można zaakcentować więc już przy rozsyłaniu zaproszeń.

Źródło: www.aspirationalbride.comeaster-wedding-invitation-ideas

Dużym atutem jest także fakt, iż w Święta Wielkanocne prawie każdy z zaproszonym gości ma wolne od pracy, nie trzeba więc naszych krewnych i przyjaciół zmuszać do załatwiania dodatkowego urlopu.

Ślub i wesele inspirowane Wielkanocą to również całe mnóstwo pięknych dekoracji. Można także nieco bardziej zaszaleć i użyć tego święta jako motywu przewodniego uroczystości. W weselnych ozdobach mogą królować wszelkiego rodzaju jajka, kolorowe pisanki, kurczaczki, zajączki, kurki, baranki, koszyczki i wiele innych wielkanocnych gadżetów.

Źródło: www.weddingsiniowa.blogspot.com

W tym okresie pojawiają się już piękne wiosenne kwiaty, które cudownie będą prezentować się zarówno jako dekoracja Kościoła, jak i weselnej sali. Bukiet Panny Młodej wykonany z tulipanów lub dekoracje z radosnych, żółtych żonkili nacieszą oko każdego gościa.

 

 

Dodatki Młodej Pary oraz druhen w kolorach wiosny to bardzo ciepły akcent tego typu uroczystości. Zazwyczaj Nowożeńcy wiosenni wybierają kolory pastelowe, ale świetnie sprawdzi się także intensywna zieleń oraz słoneczny żółty.

Źródło: www.rosinabrownbridal.co.uk

Portal Internetowe targi Ślubne- Decoria Studio

Tort weselny również może nawiązywać do tego okresu. Wystarczy dodać wielkanocny akcent w postaci jadalnych, marcepanowych jajeczek lub króliczków. Dobrym pomysłem jest też ułożenie na szczycie tortu zabawnej figurki np. pary młodej z barankiem.

Źródło: www.cakecentral.com

Źródło: www.guidesforbrides.co.uk

Ważną sprawą jest także odpowiedni dobór wielkanocnego menu. Na Waszych weselnych stołach nie może wówczas zabraknąć gotowanych jaj pod różnymi postaciami, białego barszczu lub żurku, domowego chrzanu, wiosennych sałatek warzywnych, wędzonych kiełbas. Również słodkości powinny nawiązywać do motywu przewodniego uroczystości. Wielkanocne baby i mazurki to obowiązkowy punkt weselnego Candy baru.

Niesamowite są również sesje zdjęciowe inspirowane wiosną oraz Wielkanocą. Zieleń w tym okresie wydaje się być bardziej intensywna, wręcz soczysta. Nie ma chyba drugiego tak romantycznego czasu na miłość, jak wiosna, co z pewnością będzie widoczne na waszych fotografiach. Można też pokusić się o sesję z żywymi zwierzątkami, które prezentują się naprawdę uroczo.

Źródło: www.weddingboutiquephuket.com

A Wy co powiecie na zaślubiny w okresie Wielkanocnym? Jesteście na TAK?

 

* fot. główna źródło- www.wallpaperscraft.com