Ślub i wesele to dla Pary Młodej bardzo ważne, a zarazem stresujące wydarzenie w życiu.
To zrozumiałe, że każdy marzy o wspaniałym weselu, podczas którego wszystko pójdzie gładko i bez  wpadek.
To możliwe! Trzeba jednak się do tego odpowiednio przygotować.

Podpowiadamy, co zrobić, żeby dzień ślubu nie kojarzył się wyłącznie ze stresem:

 • Zróbcie listę.
  Dobra organizacja wymaga planowania. Najlepiej założyć sobie notes, w którym będziemy spisywać wszystkie pomysły dotyczące wesela, listę gości czy wydatki. Na rynku są dostępne specjalne planery.
 • Stwórzcie harmonogram.
  Przygotowanie harmonogramu dnia ślubu naprawdę bardzo ułatwia sprawę! Polecamy to rozwiązanie szczególnie tym, którzy mają tendencję do spóźniania się. Na własny ślub trzeba być punktualnie! Rozpiszcie czas trwania każdej czynności, np. makijaż, fryzjer, błogosławieństwo Rodziców i zaplanujcie, o której godzinie musicie wyruszyć na ceremonię. Dodajcie 15 minut zapasu!

 • Zlećcie obowiązki.
  Nie po to macie świadków, żeby wszystko było na Waszej głowie! Niech oni zajmą się informowaniem gości o ewentualnych zmianach czy dopilnowaniem, aby wszystko odbyło się na czas.
 • Przygotujcie się do ceremonii.
  Jeżeli bierzecie ślub kościelny, a nie za bardzo wiecie jak zachować się podczas mszy czy nabożeństwa, spytajcie kogoś, kto zna ceremoniał lub poproście księdza, aby dyskretnie podpowiadał Wam, kiedy macie wstać, a kiedy uklęknąć.
 • Doprecyzujcie szczegóły w zaproszeniu.
  Jeśli chcecie, aby goście pierwsi wychodzili z kościoła lub składali Wam życzenia dopiero na sali, napiszcie to w zaproszeniu. Gościom na pewno spodoba się fakt, że wcześniej będą wiedzieć, jak się zachować.

 • Naturalny pierwszy taniec.
  Ten moment to wielki stres, szczególnie dla osób, które nie czują się gwiazdami parkietu. W takiej sytuacji postawcie na naturalny, romantyczny taniec, gdyż wszelkie wyuczone układy taneczne będą wyglądały sztywno i nienaturalnie.
 • Uzgodnijcie plan zabawy z zespołem/DJ’em.
  To bardzo ważne, aby prowadzący imprezę znał Wasze oczekiwania i wiedział jakie atrakcje dodatkowe będą na Waszym weselu. Podpytajcie o najlepszy układ „atrakcji”, aby zabawa była rozsądnie przeplatana podziękowaniami lub konkursami.
 • WYLUZUJCIE!
  To Wasz najważniejszy dzień! Ten dzień jest wyłącznie dla WAS! Pamiętajcie, że chodzi o Waszą miłość, dlatego nie zapomnijcie o okazywaniu sobie uczuć. Spędźcie ten dzień razem i nie zapomnijcie o uśmiechu!