Obrączki to bardzo ważny wybór przyszłych małżonków. Będą Wam służyć przez całe życie, więc nie można ich wybierać byle jak. Ta biżuteria musi pasować do Waszej osobowości. Jak wybrać odpowiednią? Taką, która nie znudzi się po kilku latach i będzie pasowała zarówno do delikatnej kobiecej dłoni, jak również do nieco większej męskiej…

Obrączki

Najpierw należy się zastanowić nad kolorem. Obecnie na rynku jubilerskim jest coraz więcej możliwości. Złoto – białe, żółte, a może różowe? Obrączki  srebrne, tytanowe, platynowe czy mieszane? Wybór jest bardzo duży. Należy również rozważyć czy mają być błyszczące, czy matowe.

Ważny jest również kształt obrączek tzn. płaskie czy zaokrąglone. Jubilerzy proponują zaokrąglone, gdyż lepiej prezentują się na palcu, ale wybór to oczywiście decyzja młodych. Obecnie coraz częstszym wyborem Młodych Par jest połączenie żółtego złota o najpopularniejszej próbie 585 z równie efektownym białym lub różowym złotem. Istnieje również niższa próba złota 333 oraz ta z wyższej półki, czyli 750. Aby efekt tego połączenia był dobrze widoczny, obrączki powinny mieć około 4-5 mm szerokości.

Ciekawie na takich obrączkach prezentują się błyszczące cyrkonie. Jednak tylko od zamożności nowożeńców zależy, czy będą to cyrkonie czy kamienie szlachetne.

Na żółtym złocie bardzo ładnie prezentują się również delikatne zdobienia lub grawery. Należy jednak pamiętać, że grawery z biegiem lat mogą się wycierać.

Obrączki

Proponujemy przed dokonaniem zakupu obejrzeć ją osobiście i jeśli istnieje taka możliwość – przymierzyć. W katalogu bowiem wszystko prezentuje się wspaniale. To co zachwyciło nas na fotografii, nie zawsze okaże się idealne w realu.

Rozmiar ślubnych obrączek to również bardzo istotna kwestia. Aby była ona wygodna, trzeba dokładnie zmierzyć palec. Najlepiej dodać do tego mniej więcej pół rozmiaru, gdyż w upalne dni dłonie mogą nieco puchnąć i krążek będzie wtedy za ciasny.

Obrączka to symbol miłości i wierności, dlatego często młodzi grawerują na wewnętrznej stronie swoje imiona, datę zaślubin lub miłosną sentencję, by ten dzień był dla nich niezapomniany.

W Polsce przyjął się zwyczaj noszenia obrączek na prawej ręce. Narzeczona przekłada wtedy na lewą rękę pierścionek zaręczynowy lub nosi go na jednym palcu razem z obrączką. Jednak co kraj to obyczaj i obecnie każdy może nosić tę wyjątkową biżuterię wedle własnego upodobania.

Obrączki