Jest to obecnie coraz bardziej popularny trend w branży cukierniczej podbijający szturmem rynek ślubno- weselny. To coś nowatorskiego, nietypowego i niezwykle pożądanego nie tylko przez wielu Nowożeńców, ale także przez restauratorów. Coraz częściej podczas organizacji wesela odchodzi się od tradycyjnych, olbrzymich i piętrowych tortów. Pary Młode w dniu swojego ślubu, decydują się zaopatrzyć słodki stół w tzw.”MONOPORCJE.”

Internetowe Targi Ślubne- AF Pastry

Monoporcje- co to takiego?

Monoporcje można śmiało nazwać cukierniczymi dziełami sztuki! To nic innego, jak małe desery, dostosowane do indywidualnych życzeń Nowożeńców. Każdy gość ma swój pięknie wyglądający i pyszny deser. Czasami są to jakby mini kopie dużych i tradycyjnych tortów. Prezentują się ślicznie. Ich wnętrze można przygotować w dowolnej kompozycji smakowej w zależności od upodobań Pary Młodej. Z zewnątrz deser zazwyczaj jest elegancko wykończony glasażem, czyli piękną lustrzaną polewą (glazurą), która całości nadaje niezwykłego szyku i wytworności.

Internetowe Targi Ślubne- AF Pastry

Tort weselny z monoporcji

Tort złożony z monoporcji to jeszcze wciąż nowa moda weselna, jednak zdobywająca coraz większą popularność. Bardzo dobrze sprawdza się przede wszystkim na eleganckich przyjęciach i uroczystościach, gdyż nie wymaga nieestetycznego wykrawania pojedynczych porcji z większego kawałka. Każdy gość dostaje swoje małe arcydzieło, które z pewnością zachwyci go nie tylko smakiem, lecz również wyglądem. Przy tej formie tortu zazwyczaj praktykuje się ułożenie małego tortu na szczycie patery do symbolicznego pokrojenia przez Nowożeńców.

Źródło: www.cocoarts.pl

Czy ten trend się opłaca?

Cenowo wychodzi podobnie, jak w przypadku zwykłych słodkości. Cennik ustalany jest zazwyczaj indywidualnie, w zależności od porcji. Monoporcje to wydatek zaczynający się od ok 7zł za sztukę. W zależności od upodobań i dodatków cena idzie w górę.

Internetowe Targi Ślubne- Pracownia Wypieków Słodki Matie

fot. główna: Internetowe Targi Ślubne- AF Pastry