Opcji jest mnóstwo, można wybrać zarówno zwykły, jak i zabytkowy samochód. Motor, skuter, czy rower. Dla bardziej romantycznych w grę wchodzi również bryczka, dorożka, czy nawet karoca. Jednak przy wyborze pojazdu do ślubu należy pod uwagę wziąć kilka niezwykle istotnych czynników. Często w ferworze weselnych przygotowań zapominamy o drobnych szczegółach, które mogą być kluczowe dla późniejszej satysfakcji Młodej Pary. Podpowiadamy na co zwrócić szczególną uwagę.
Przystrojenie auta

fot. Ślubne Taxi

Najważniejszą sprawą są fundusze, bo to od nich zależy jak bardzo zaszaleć mogą Nowożeńcy. Koszty pojazdów w wypożyczalniach są bardzo różne. Warto jednak przejrzeć kilka podobnych ogłoszeń, gdyż cena cenie nie równa.
Kolejną niezwykle ważną kwestią jest pora roku w jakiej odbywa się uroczystość. Jeśli będzie to miesiąc letni, można wtedy pomyśleć o odkrytym dachu. Jednak kiedy ślub planujemy jesienią lub zimą to w grę wchodzą jedynie całkowicie zabudowane samochody.
Jeśli już decydujemy się na pojazd bez dachu np. kabriolet czy dorożkę, warto dowiedzieć się, czy ma ona opcję zamykanego, dostawianego dachu na wypadek zmiennej aury. Nie chcemy przecież aby pogoda spłatała nam figla.
Dobrze jest też dopasować pojazd do stylu uroczystości. Gdy wesele będzie w klimatach PRL można zdecydować się np. na pięknego dużego fiata. Wtedy całość będzie niezwykle spójna.

Retro car

fot. Zabytkiem do Ślubu

Kolejna sprawa to dekoracja samochodu. Firmy zazwyczaj oferują taką usługę w pakiecie. Można jednak zdecydować się na samodzielne przystrojenie pojazdu w celu zaoszczędzenia kilku groszy. Najczęściej wystarczy odrobina kwiatów żywych bądź sztucznych i kolorowe wstążki oraz baloniki, a efekt niesamowity.
Warto również zwrócić uwagę na to czy wypożyczamy samochód razem z kierowcą czy sami musimy o to zadbać. Nie chcemy przecież na ostatni moment szukać wujka, który zasiądzie za kierownicą nietypowego pojazdu.
Zapytajmy także czy w cenę wliczone jest paliwo oraz czy wypożyczalnia ma określone ramy czasowe. Jest to bardzo ważne w sytuacji, gdy sala znajduje się daleko od Kościoła oraz gdy Ślub odbywa się w centrum miasta, gdzie często trafiamy na niechciane korki. Czas wynajmu może zostać wtedy przekroczony, a my zostaniemy narażeni na dodatkowe koszty dopłat.
No i ostatnia sprawa- zapytajmy o pojazd zastępczy w razie awarii. Przydaje się zwłaszcza przy wyborze samochodów retro, gdyż nigdy nie wiadomo kiedy takie cudeńko zakończy swój żywot.

Mamy ogromną nadzieję, iż uda Wam się znaleźć odpowiedni pojazd do Ślubu. Wszystko zależy od Waszych gustów i upodobań. Powodzenia!