Obecnie Pary Młode organizując swoje wesele przywiązują coraz większa wagę do elementów dekoracyjnych. Chcą by miejsce ich zaślubin było perfekcyjne, a wszystko dopracowane w najmniejszym szczególe. Bardzo popularna w ostatnim czasie jest weselna ścianka, czyli tło za Nowożeńcami, które stanowi idealne dopełnienie wystroju sali weselnej.

Możliwości wyboru tła dla Młodej Pary mamy bardzo wiele. Jednak świetnym i ponadczasowym rozwiązaniem wydają się być kwiaty. Jest to dekoracja uniwersalna, która od zawsze gościła w weselnych trendach. Ścianka kwiatowa stanowi idealne tło za Parą Młodą, bądź dekorację sali weselnej.

Źródło: www.mcgarryflowers.com/flower-wall-backdrop

Gdzie ustawić ściankę kwiatową?

Ściankę kwiatową można ustawić nie tylko za głównym stołem, przy którym zasiadają Nowożeńcy. Dekoracja ta równie pięknie będzie prezentować się np. przy słodkim lub regionalnym stole, przy wejściu lub jako tło do wykonania pamiątkowych zdjęć dla gości weselnych.

Źródło: www.brides.com

Żywe czy sztuczne kwiaty?

Kwiatowa ścianka weselna najczęściej wykonana jest z kwiatów sztucznych. Jest to  rozwiązanie o wiele bardziej przystępnym cenowo, jak również trwałe. Tak wykonana ścianka wytrzyma bardzo długo więc na ślubny plener można zdecydować się nieco później.  Zdecydowanie większe wrażenie na gościach zrobi jednak ścianka z żywych roślin, która nie tylko pięknie wygląda, ale też dodatkowo wspaniale pachnie.

Internetowe Targi Ślubne- Dekorent

Źródło: www.nicolfloraldesign.com

Kolor ścianki kwiatowej

Kolor kwiatów wykorzystanych do ścianki najlepiej dopasować do motywu przewodniego wesela oraz dekoracji zdobiących salę. W celu uzyskania pięknej i niepowtarzalnej kwiatowej scenerii najlepiej skorzystać z usług profesjonalnej firmy, która specjalizuje się w tego typu usługach. Pomoże dobrać odpowiednie kwiaty oraz doradzi, jakie gatunki będą wyglądały efektownie i zachowają świeżość przez wiele godzin. Koszt wynajmu kwiatowej ścianki to około 600zł.

Źródło: www.weddingomania.com

Jakie kwiaty wybrać?

Najbardziej klasyczne to ścianki wykonane z róż. W tej stylizacji można łączyć różne odmiany róż (mniejsze, większe, bardziej lub mniej rozłożyste), różne kolory oraz eksponować różane liście. Najpopularniejsze to kolory pastelowe: delikatny pudrowy róż, brzoskwinia, koral, brązy, a także odcienie bieli i kremu. Często wykonywane są także jednokolorowe ścianki w białej barwie. Dla Par Młodych, które nie gustują w różach istnieje wiele innych propozycji. Bardzo popularną alternatywą dla róż są hortensje, piwonie, frezje, dalie, czy gerbery.

Źródło: www.unitedwithlove.com

Sesja ślubna ze ścianką w tle

Ściankę kwiatową można również wykorzystać jako tło do zdjęć podczas weselnej sesji. Warto jednak zwrócić uwagę, by ścianka była zamocowana na kółkach. Można ją wtedy z łatwością przesunąć w dowolne miejsce.

Źródło: www.insideweddings.com

fot. główna: Internetowe Targi Ślubne- Dekorent