Słonecznik – niezwykle ciepły i radosny kwiat, na widok którego nie sposób się nie uśmiechnąć. Już samo dosłowne tłumaczenie z angielskiego „sunflower”- „słoneczny kwiat” przywołuje same pogodne myśli. Dlaczego więc nie wybrać tych pozytywnych kwiatów jako motyw przewodni swojego ślubu i wesela?

Para młoda słoneczniki

Słoneczniki mają niezwykle intensywny żółty kolor, dlatego bardzo dobrze komponują się z bielą sukni ślubnej oraz czernią garnituru lub smokingu. Według nas kwiaty te wspaniale prezentują się saute, bez żadnych dodatków, gdyż są bardzo eleganckie same w sobie. Można jednak śmiało zestawiać je z innymi roślinami. Świetnie pasują do nich zarówno popularne w dekoracjach ślubnych wytworne  róże, jak również zboża i kwiaty zerwane wprost z pola. Wszystko zależy od stylizacji jaką chcemy uzyskać. Jeden mniejszy słonecznik idealnie nadaje się do butonierki Pana Młodego oraz świadka, czy na rękę świadkowej jako oryginalna bransoletka. Słoneczna dekoracja Kościoła to również znakomity pomysł. Dobrze sprawdza się zwłaszcza w małych, drewnianych kościółkach.

Słoneczniki w kościele

W ostatnim czasie niezwykle modne stały się kolorowe dodatki, które przełamują nieco monotonną biel weselną. Ze słonecznikami połączyć możemy żółtą muchę czy krawat Pana Młodego lub oszałamiające żółte buty Panny Młodej. Jeśli Nowożeńcy są nieco bardziej szaleni proponujemy takie same żółte tenisówki dla Niej i dla Niego- efekt wow gwarantowany!

Żółte buty na weselu