Gdy Para Młoda stwierdzi, że tradycyjne menu weselne to za mało, może zaproponować swoim gościom kulinarne stoły tematyczne. Możliwości jest tutaj wiele. Od tych tradycyjnych, po nieco bardziej oryginalne i wyszukane. Będą one nie tylko wspaniałą atrakcją, ale również piękną ozdobą Sali weselnej. Oto kilka naszych propozycji:

  • SŁODKI BUFET

Jeśli szukacie słodkiej atrakcji na Swoje wesele, chcecie smacznie zaskoczyć swoich gości zdecydujcie się na organizację słodkiego bufetu. W skład  takiej usługi zazwyczaj wchodzi przygotowanie słodkości, transport i aranżacja w miejscu Waszego przyjęcia. Aranżacja obejmuje wybrane przez Was słodycze, w zależności od ustalonego pakietu, eleganckie naczynia, ozdoby, dekoracje, kwiaty itp.

W ofertach firm możemy znaleźć różnego rodzaju słodkości: domowe ciasta, serniki, makowce, brownie, ciasta z kremem, owocami, ale także babki, babeczki, tarty, tartaletki, makaroniki, muffinki, ptysie, eklery, ciasta, ciasteczka oraz słodkie słoiczki, wypełnione pysznymi musami, kremami, panna cottami, wszystkim czego słodka dusza zapragnie. O Candy barze, jako słodkiej atrakcji wesela przeczytacie tutaj:  https://www.takethisring.pl/candy-bar-slodka-atrakcja-wesela/

Internetowe Targi Ślubne- Słodki Matie

  • DONUT BAR

Jeśli Państwo Młodzi są miłośnikami słodkości, ale nie chcą tradycyjnego Candy baru, warto zdecydować się na tzw. donut bar”. Jest to stół zaaranżowany z okrągłych pączkow z dziurką w środku. Mogą one mieć dowolny kolor i różnokolorowe posypki. Często też utrzymane są w jednej tonacji, jako motyw przewodni uroczystości. Niektóre Pary decydują się na utworzenie napisu z donutów, z tym że jest on widoczny jedynie na początku imprezy, gdyż w czasie jej trwania poszczególne litery zostaną zjedzone przez gości weselnych. Więcej o „donnut wall” pisaliśmy tutaj:  https://www.takethisring.pl/scianka-z-donatow-trend-slubny-na-tlusty-czwartek/

ścianka donatów

Źródło: moncheribridals.com

  • STÓŁ WIEJSKI

Jest to propozycja dla Nowożeńców lubiących tradycyjne, staropolskie rozwiązania. Własne wyroby swojskie wędzone dymem olchowo bukowym, bez konserwantów z polskiego, wyselekcjonowanego mięsa. W skład takich wyrobów wchodzą m.in.: oczywiście szynka z nogą, karczek wędzony, polędwica wędzona parzona, boczek wędzony, kiełbasa chłopska, kiełbasa suszona 24h w wędzarni, kaszanka i wiele innych pysznych wyrobów.

Internetowe Targi Ślubne- Stół wiejski

  • STÓŁ ZE ŚLIMAKIEM JADALNYM

Dla nieco bardziej odważnych Par Młodych, które chcą zaskoczyć swoich gości nietypowymi doznaniami kulinarnymi polecamy organizację stołu zawierającego catering ze ślimaka jadalnego. Te unikalne w smaku przekąski są atrakcyjną propozycją na niecodzienne i wykwintne podjęcie gości. Wszystkie przekąski podawane są zazwyczaj w wygodnej formie finger food. Nawet przeznaczone do spożywania na ciepło dania nadają się do serwowania w estetycznych, przypominających szkło pojemniczkach, a do ich komsumpcji potrzebny jest jedynie niewielki widelczyk. Standardowy poczęstunek składa się z 8-13 rodzajów przekąsek, a można zdecydować się m. in. na: Ślimaki po burgundzku, po myśliwsku, w tempurze, w warzywach, w sosie śmietanowym z kurkami itp.  Tak zorganizowany stół kulinarny z pewnością zaskoczy wszystkich gości weselnych.

Internetowe Targi Ślubne- Amsnails

  • STÓŁ RYBNY

Jest to alternatywa dla osób, które nie przepadają za produktami mięsnymi. Na takim stole mogą znaleźć się różnego rodzaju ryby pod wieloma postaciami. Najczęściej firmy oferujące usługi tego typu proponują ryby wędzone lub faszerowane ze sprawdzonych gospodarstw rybackich. Mamy wtedy pewność, iż podajemy swoim gościom produkty najwyższej jakości. Dla bardziej wymagających klientów, na stole dodatkowo mogą znaleźć się owoce morza oraz wyśmienite sushi.

Internetowe Targi Ślubne- Amsnails

  • STÓŁ SUSHI

Podobna opcja do stołu rybnego, ale nieco bardziej sprecyzowana propozycja to stół z sushi. Jest to ostatnio bardzo modna atrakcja w branży weselnej. Wielobarwne sushi podawane jest pod różnymi postaciami. Często na takich stołach tworzone są cudowne kompozycje i piękne wzory. Pozwala to gościom nie tylko nacieszyć oko, ale i spróbować osobiście tego niecodziennego przysmaku. Czasami organizatorzy stołów z sushi jako opcję dodatkową proponują weselnikom  kilku godzinny pokaz kulinarny połączony z degustacją.

Internetowe Targi Ślubne- Amai Sushi

  • STÓŁ Z POPCORNEM

Jest to nowoczesna propozycja zazwyczaj utrzymana w tematyce filmowej. Popcorn często pakowany jest w kartonowe pudełka imitujące te używane w kinie. Może być zarówno tradycyjnie na słono, jak również ze słodkim dodatkiem np. z karmelem lub miodem.

Internetowe Targi Ślubne- Princessa Wedding

 

A Wy co zaproponujecie swoim gościom?