Wybór koloru przewodniego wesela to często dylemat, który spędza sen z powiek niejednej Parze Młodej. Jak wybrać ten odpowiedni? Musi on przecież pasować nie tylko do klimatu sali weselnej, ale również dobrze prezentować się w kościele oraz odzwierciedlać charakter Nowożeńców. Czasami gusta przyszłych małżonków nie idą w parze z aktualnymi trendami branży ślubnej. Co roku bowiem nowy kolor jest „wedding hitem.” Jak nadążyć za tą stale zmieniającą się modą i jak wybrać trafnie i gustownie? Naszą propozycją jest BIEL jako kolor przewodni wesela.

Niektórzy zapytają: „ale jak to?” Biały to przecież kolor Panny Młodej i wszystkie ozdoby w tej tonacji będą zlewać się ze sobą…Nic bardziej mylnego! Jest to idealna barwa weselna. Dobrze komponuje się zarówno sama, jak również w zestawieniu z prawie wszystkimi kolorami. Nie bójmy się zorganizować wesela z białym kolorem przewodnim. To strzał w dziesiątkę w 2020 roku!

Co właściwie symbolizuje biel?

Biały jest symbolem nowego początku, w języku funkcjonuje wyrażenie „zacząć z czystą kartą”. Oznacza ono rozpoczęcie przez kogoś nowego rozdziału w życiu bez obciążenia przeszłością, podobnie, jak nie jest nią obarczona biała niezapisana kartka papieru.

W kulturze zachodniej ze względu na swoją jasność, biel utożsamiano z czystością oraz z innymi pozytywnymi cechami, takimi jak niewinność. Stąd zazwyczaj biała jest suknia ślubna panny młodej.

Dekoracja Kościoła

Kwiaty w kolorze białym dodają elegancji i powagi uroczystości zaślubin. Świetnie komponują się także z blaskiem kościelnych świec, które najpiękniej wyglądają w szklanych naczyniach lub przezroczystych lampionach. Niezwykle modnym dodatkiem podczas uroczystości kościelnych jest w ostatnim czasie biały dywan, po którym Para Młoda idzie do ołtarza. Więcej na ten temat przeczytacie w artykule: „Do ślubu po czerwonym dywanie- elegancja czy przesada?”

 

Internetowe Targi Ślubne-Perfect Time

Internetowe Targi Ślubne- Malinowe Skarby

Internetowe Targi Ślubne- Malinowe Skarby

Bukiet Panny Młodej

Zastanawiasz się czy bukiet tylko i wyłącznie w białym kolorze nie będzie zbyt nudny? Wręcz przeciwnie- będzie cudowny! A jeśli jesteś fanką nietypowych rozwiązań, to warto zestawić ze sobą różne rodzaje kwiatów oczywiście w odcieniach bieli. Tak skomponowany ślubny bukiet doda szyku każdej Pannie Młodej w tym szczególnym dniu!

Internetowe Targi Ślubne- Joflowers 

Internetowe Targi Ślubne- Dandelion 

Internetowe Targi Ślubne- Flowerpower 

Dekoracja Sali weselnej

Dom weselny udekorowany w białej tonacji to niezwykle modne rozwiązanie w tym sezonie. Żywe, białe i pachnące kwiaty prezentują się niesamowicie. Zarówno duże bukiety w wazonach, jak i te malutkie, np. jako dodatki na stołach dla gości sprawią, że sala nabierze świeżego wyglądu. Wato również postawić na biel w dekoracji stołu nowożeńców zarówno przed nimi , jak i za ich plecami, cudownie komponują się śnieżnobiałe dekoracje.

Internetowe Targi Ślubne- Blossom Avenue 

Internetowe Targi Ślubne- Blossom Avenue 

Internetowe Targi Ślubne- FABRYKA DEKORACJI

Internetowe Targi Ślubne- EcoArtostino

Internetowe Targi Ślubne- Fabryka Floral Decorations 

Internetowe Targi Ślubne- Style de Mariage 

Tort

Biały tort to niezmiennie klasyka wesela. Piętrowy lub w formie słodkich babeczek. Zazwyczaj pokryty jest specjalną masą marcepanową w białych odcieniach. Mistrzowie cukiernictwa często podkreślają elegancję tego odcienia, dekorując słodką koronką lub dodając pikowanie, zwłaszcza podczas wesel stylizowanych na glamour.

Internetowe Targi Ślubne- cukiernia Zatorscy 

Internetowe Targi Ślubne- cukiernia Zatorscy 

Internetowe Targi Ślubne- Torty weselne 

Zdecydowalibyście się na BIEL jako kolor przewodni uroczystości weselnej?

fot. główna: Internetowe Targi Ślubne- Decor-fun