Jeszcze kilka lat temu czerwony dywan był obowiązkowym elementem dekoracji ślubnej kościoła podczas ślubu. Taki dywan był prawdziwym “must have” każdego pięknego ślubu. Czerwone dywany są bowiem bardzo eleganckie. Podkreślają rangę wydarzenia. Kojarzą się z przepychem i bogactwem. To postawienie na klasykę i tradycję.

Wiele osób postrzegało, a może i postrzega nadal czerwony dywan jako symbol prestiżu. Kojarzy się on bowiem z wielkimi galami gwiazd w Hollywood czy Cannes. Każda Panna Młoda w dniu swojego ślubu chciałaby poczuć się jak gwiazda i przejść się po czerwonym dywanie. W końcu to Ona wraz ze swoim Małżonkiem tego dnia mają być w centrum uwagi, otoczeni wieloma parami oczu patrzącymi na nich i okiem obiektywu oraz kamery, która śledzi każdy ich krok.

Czerwony dywan do ślubu:

Internetowe Targi Ślubne- Obsługa Imprez

Internetowe Targi Ślubne- Obsługa Imprez

Czy aby na pewno czerwony dywan jest wciąż tak popularnym ślubnym dodatkiem? Otóż okazuje się, że nie do końca. Przez dużą część Nowożeńców, czerwony dywan na ślubie obecnie jest kojarzony nieco z kiczem, czymś przebrzmiałym, niedzisiejszym. Zwłaszcza, że wiele kościołów oferuje dywan nie w całości czerwony, nie wysokiej jakości, ale oferuje dłuższą czerwoną wykładzinę, często z ornamentami. Rezerwując ślub w danym Kościele, nie wiemy dokładnie jakim dywanem dysponuje parafia. Dobrym pomysłem jest zapytanie księdza jak czerwony dywan wygląda, w jakim jest stanie, czy jest wzorzysty. Poproście o wcześniejsze zobaczenie go. Wtedy nie bierzemy przysłowiowego „kota w worku”, a sprawdzony produkt.

Biały dywan do ślubu:

W ostatnim czasie coraz więcej Par Młodych często decydują się maszerować do ołtarza po białym dywanie.  Zdecydowanie lepiej od czerwonego dywanu komponuje się on podczas zaślubin w stylu glamour. Biały dywan świetnie reprezentuje takie wartości jak: dobroć i czystość, które to w naszej kulturze na co dzień przypisywane są temu kolorowi. Biały dywan uwydatni także biel, która tego dnia jest tak ważnym kolorem dla każdej Pary Młodej i pięknie komponuje się z suknią Małżonki. Dodaje on również klasy, świeżości, niewinności i delikatności całej oprawy ślubu oraz idealnie współgra właściwie z każdą dekoracją ślubną.

Internetowe Targi Ślubne- Malinowe Skarby

Internetowe Targi Ślubne- Malinowe Skarby

Internetowe Targi Ślubne- Malinowe Skarby

Internetowe Targi Ślubne- Floraj

Internetowe Targi Ślubne- Joanna 

Internetowe Targi Ślubne- Malinowe Skarby

Biały dywan wykorzystywany jest również do dekoracji alejki ślubnej podczas uroczystości w plenerze.

Internetowe Targi Ślubne- Uroczyste Dekoracje 

Bardzo popularnym sposobem udekorowania miejsca ceremonii zaślubin jest ostatnio dywan z wydrukowanymi imionami Pary Młodej lub datą ślubu. Tego typu dekoracja robi olbrzymie wrażenie, gdyż jest unikatowa, dopasowana do danej pary i jedyna w swoim rodzaju.

Internetowe Targi Ślubne- Camilla Dekoracje

Internetowe Targi Ślubne- Fabryka Ślubu

Kolorowy dywan do ślubu:

A może warto zaszaleć i zdecydować się podczas zaślubin na dywan w innym kolorze? Co powiecie na niebieski?

Internetowe Targi Ślubne- Dywan na ślub

Dywan, niezależnie od koloru, czy to biały, czy czerwony z pewnością doda charakteru każdej uroczystości.

 

fot. główna: Internetowe Targi Ślubne- Malinowe Skarby