Co można robić w Walentynki? Pewnie wiele Par zadaje sobie to pytanie przed zbliżającym się świętem Zakochanych. Przedstawiamy listę 10 pewniaków, które z pewnością oczarują drugą połówkę, a wspomnienia z tego dnia pozostaną w pamięci na długie lata.

  1. Zawiesić kłódkę na tumskim moście miłości we Wrocławiu

Zakochani bardzo często chcąc wyrazić swoje uczucia decydują się na zawieszenie kłódki na moście miłości. Idealnym dniem do tego są właśnie Walentynki. Zarówno na świecie, jak i w naszym kraju istnieje wiele takich specjalnych mostów, na których odprawiany jest ten miłosny rytuał. My jednak proponujemy Wrocław i pięknie odnowiony Most Tumski w zupełnie nowym ciemnozielonym kolorze. W miejscu tym panuje niesamowity klimat, zwłaszcza po zmroku.

Źródło: piksabay.com

  1. Spacer Aleją Zakochanych w Rewalu i odpoczynek na ławeczce Romea i Juli

W Rewalu, na nadmorskim klifie znajduje się niezwykle urokliwa Aleja Zakochanych. Po drodze można przeczytać wyznania miłosne w wielu językach oraz podziwiać kilka rzeźb. Proponujemy odpoczynek i słowa „kocham Cię” w dowolnym języku, na słynnej ławeczce Romea i Julii. To miejsce, gdzie w miłosnym uścisku uwieczniono legendarną parę kochanków. Warto wziąć przykład z bohaterów i złożyć namiętny pocałunek na ustach swojej drugiej połówki.

Źródło: piksabay.com

  1. Wspólny wjazd kolejką na Kasprowy Wierch

Bardzo romantycznym sposobem na spędzenie dnia Zakochanych jest wizyta w stolicy polskich Tatr, czyli Zakopanem. Wspólny wjazd kolejką linową na Kasprowy Wierch czyli szczyt o wysokości 1987m n.p.m. to nie lada przeżycie. Podróż wagonikiem zajmuje około 15 min, z przesiadką w połowie trasy- na Myślenickich Turniach. Widoki na górze zapierają dech w piersiach. Warto też udać się na niezapomniana kolację do najwyżej położonej restauracji w Polsce o nazwie „Poziom 1959.” W aranżacji wnętrz wykorzystano motywy rolek kolei linowej, a kominek zaprojektowano na wzór wagonika. W całość wkomponowano ławki, jak z dworcowej poczekalni oraz charakterystyczne loftowe lampy. Jest nowocześnie i jednocześnie przytulnie. W sam raz na niezapomnianą randkę.

Źródło: piksabay.com

  1. Pocałunek pod pomnikiem Neptuna w Gdańsku

Na drugim końcu Polski znajduje się miasto, które także jest idealne na walentynkowy wypad. To Gdańsk i jego piękna starówka. Polecamy zabrać ukochaną osobę na romantyczny spacer Długim Targiem, który zakończy się namiętnym pocałunkiem pod pomnikiem Neptuna. Jest to zabytkowa fontanna usytuowana przed wejściem do Dworu Artusa.

Źródło: piksabay.com

  1. Romantyczna kolacja na krakowskim Kazimierzu

14 lutego warto także wybrać się do Krakowa. Omijamy jednak oczywiste miejsca takie jak rynek, czy bulwary wiślane. Proponujemy udać się na Stary Kazimierz. Jest to miejsce magiczne. Pełen klimatu i niezwykłej atmosfery Kazimierz ma wiele romantycznych zakątków dla zakochanych, jest to wspaniałe miejsce na randkę, cudowną chwilę we dwoje, romantyczne wyznanie lub czułe objęcie.

Źródło: piksabay.com

  1. Rejs opolską Wenecją

Kolejna miejscówka na niezapomniane walentynki to Opole, a dokładniej Opolska Wenecja. Nazywany tak jest fragment Młynówki od Mostu Katedralnego do Zamkowego. To niezwykle ważny punkt na miłosnej mapie naszego kraju. Romantyczne oblicze miasta najlepiej odkrywać od strony dawnego portu rzecznego, od ulicy Piastowskiej. Miejsce to bardzo przypomina najsłynniejsze włoskie miasto miłości Wenecję.

Źródło: piksabay.com

  1. Randka w Warszawskich Łazienkach Królewskich

Marzy Wam się prawdziwie królewska randka w dniu zakochanych? Proponujemy spacer po warszawskich Łazienkach. W parku jest wiele ławeczek, na których można odpocząć. Jednymi z najbardziej popularnych lokalizacji do tego rodzaju rekreacji są: miejsce pod pomnikiem Chopina oraz Amfiteatr na wyspie. Idealny dla randkowiczów jest Ogród Romantyczny. Dla drugiej połówki można również zamówić romantyczną piosenkę u grywającego codziennie wieczorem pianisty w Nowej Oranżerii.

Źródło: piksabay.com

  1. Spacer po Parku Pałacowym w Pszczynie

Pszczyński Park Zamkowy to dobre miejsce na celebrację Walentynek, gdyż jest to piękny i malowniczy teren wprost wymarzony na spacer dla zakochanych. W zimowym klimacie wygląda bajkowo. Romantyzm parku podkreśla charakter ogrodu z łukowatymi mostkami nad kanałami, czy altankami ukrytymi wśród drzew. Odnajdziemy tu między innymi stajnie książęce, lodownię oraz herbaciarnię i bramę chińską. Warto spędzić tam kilka chwil tylko we dwoje.

Źródło: piksabay.com

  1. Wspólny zachód słońca na Górze Trzech Krzyży w Kazimierzu Dolnym

Jeśli chcecie w Dniu Zakochanych podziwiać niesamowite widoki z ukochaną osobą, to zaplanujcie wizytę na Górze Trzech Krzyży w Kazimierzu Dolnym. Roztacza się stąd najwspanialsza panorama na zabytkowe miasteczko, jego malownicze okolice, majestatyczne ruiny zamku w Janowcu i Małopolski Przełom Wisły. To także jedna z najważniejszych atrakcji turystycznych i obowiązkowy punkt zwiedzania Kazimierza. Zachwycający zachód słońca oglądany z Góry Trzech Krzyży pozostanie w waszej pamięci na długo.

Źródło: piksabay.com

  1. Walentynki w tężni solankowej Kopalni Soli w Wieliczce

Tężnia solankowa Kopalni Soli „Wieliczka” to miejsce gdzie można uwolnić się od miejskiego smogi i zrelaksować się we dwoje. To miejsce gdzie delikatnie szumi woda, spływająca po gałązkach tarniny, a w powietrzu unosi się solna mgiełka . Można tam ukoić zmysły, zaczerpnąć powietrza o właściwościach morskiej bryzy i odpocząć w romantycznej scenerii. Po seansie w tężni proponujemy walentynkową kolację w podziemnej restauracji „Karczma Górnicza”. Leży ona 125 metrów poniżej poziomu, w wielickiej kopalni, w komorze Witolda Budryka.

Źródło: piksabay.com

fot. główna: Internetowe Targi Ślubne- Miłość Love