Pierwsze dziesięć rocznic ślubu zazwyczaj są bardzo chętnie obchodzone przez młode małżeństwa. Później data ślubu i jej celebracja coraz częściej schodzi na dalszy plan. A przecież był to niezwykle ważny dzień w życiu każdego z nas. Zachęcamy do świętowania chociaż okrągłych rocznic ślubu! Znacie ich nazwy? Oto one!

DZIESIĄTA

Jest to pierwsza okrągłą i dwucyfrowa rocznica ślubu. Nazywana jest cynową lub aluminiową. Dziesięć przeżytych lat w małżeństwie to już bardzo piękny staż. Jak polecaliśmy już wcześniej warto zaopatrzyć się w cynowy lub aluminiowy zegar, który będzie odmierzał same dobre godziny Waszych wspólnych dni.

Źródło: pixabay.com

PIĘTNASTA

Piętnasta rocznica ślubu również posiada dwie nazwy. Jedna z nich to kryształowa, a  druga to szklana. Chociaż z pozoru mogłoby się wydawać, iż nie są to trwałe materiały, to przed laty kryształowe naczynia uznawano za wyjątkowe. Dobrym pomysłem na prezent jest szklana lub kryształowa szkatułka na biżuterię.

Internetowe Targi Ślubne- Biała Komoda

DWUDZIESTA

Dwudziesta rocznica ślubu nazywana jest porcelanową. Porcelana jest materiałem jeszcze cenniejszym niż kryształ. Nie na darmo w tradycji niektórych rejonów naszego kraju, to właśnie porcelanowe naczynia tłucze się na szczęście przed domem Panny Młodej w wieczór poprzedzający wesele. Im więcej tłuczonej porcelany, tym więcej szczęścia będzie w małżeństwie. Więcej na temat tego zwyczaju przeczytacie tutaj:

Polterabend – weselna tradycja tłuczenia porcelany

 

DWUDZIESTA PIĄTA

Dwudziesta piąta rocznica to już ćwierć wieku razem. Nazywa się ją srebrną, gdyż jest to bardzo cenny materiał, tak jak czas spędzony w Małżeństwie. Srebrna biżuteria z grawerem jakiegoś ważnego dla Was wydarzenia będzie wspaniałą pamiątką tej wyjątkowej rocznicy.

Internetowe Targi Ślubne- Klara

TRZYDZIESTA

Trzydziesta rocznica ślubu to już nie przelewki. Dlatego nazywa się ją niezwykle dostojnie, czyli perłową. Perły to coś bardzo kosztownego i niezwykłego, tak jak miłość małżeństwa z trzydziestoletnim stażem. Żona obdarowana przez męża sznurem pereł z pewnością będzie mu wdzięczna przez kolejne trzydzieści lat, a może i dłużej.

Internetowe Targi Ślubne- Klara

 

CZTERDZIESTA

Ta rocznica nazywa się rubinową. Jest to również bardzo szlachetny materiał, a biżuteria z rubinem z tej okazji będzie strzałem w dziesiątkę. Można także przywitać ukochaną tego dnia o poranku bukietem rubinowych róż lub podarować coś oryginalnego w rubinowym kolorze.

Internetowe Targi Ślubne- Geselle

PIĘĆDZIESIĄTA

Pięćdziesiąta rocznica ślubu nazywa się chyba najbardziej dostojnie, gdyż są to tzw. złote gody. Złoto to symbol bogactwa, a także najwyższych laurów (np. olimpijskie złoto). Osoby, które wytrwały w związku małżeńskim przez 50 lat, bardzo często są zapraszana przez władze na specjalne uroczystości, na których wręczane są im specjalne odznaczenia.

Internetowe Targi Ślubne- Sezam

 

SZEŚĆDZIESIĄTA

Ta rocznica nosi nazwę diamentowa. Diament to bardzo rzadki minerał i jednocześnie najtwardsza substancja występująca w przyrodzie. Jeśli wasze małżeństwo może pochwalić się takim pięknym stażem, nic już go nie ruszy. Biżuteria z diamentem to bardzo piękny lecz kosztowny prezent. W zamian można podarować ukochanej biżuterię z kryształkami Swarowskiego, które prezentują się równie spektakularnie.

Internetowe Targi Ślubne-Uncja

SIEDEMDZIESIĄTA

Siedemdziesiąta rocznica ślubu nazywana jest kamienną. Z tej okazji możemy sobie sprawić efektowną dekorację z kamienia do domu lub ogrodu, czy też zaopatrzyć się w kamienne garnki. Można też spędzić romantyczny weekend w Hotelu “Pod Kamieniem”

Internetowe Targi Ślubne-Hotel Pod Kamieniem

OSIEMDZIESIĄTA

Osiemdziesiąta rocznica ślubu to dębowa. Jest to niewyobrażalnie długi staż i wspólne lata przeżyte razem. Nazwa wzięła się od drzewa. Dostojne dęby również mogą przetrwać tak wiele lat, tak jak dobrze zakorzeniona miłość dwojga ludzi.

Internetowe Targi Ślubne- Wiórownia

 

Życzymy wszystkim młodym Małżeństwom dużo miłości i dotrwania razem do dębowej rocznicy ślubu!