Pierwszy taniec to bardzo ważny punkt każdego wesela. Młodzi często bardzo długo przygotowują się,  by zrobić dobre wrażenie na przybyłych gościach. Szkoły tańca prześcigają się w ofertach kursów dla przyszłych nowożeńców. Można zatańczyć do „swojej” piosenki, która kojarzy się z czymś szczególnym np. pierwszym pocałunkiem, ale można też wybrać utwór zaproponowany przez instruktora. Najważniejsze jednak jest to, aby ten taniec był naturalny i pokazywał prawdziwe uczucie dwojga zakochanych w sobie ludzi. Obecnie najpopularniejsze wśród ślubnych trendów tanecznych to:

ROMANTYCZNY WALC

Jest to chyba najczęściej wybierany rodzaj tańca na rozpoczęcie wesela. Kroki są stosunkowo łatwe do opanowania, a całość wprowadza Młodą Parę i gości w niesamowity klimat. Często dodatkiem są tutaj tajemniczy dym, wspaniałe bańki mydlane, czy spadające konfetti podkreślające efekt.

Pierwszy taniec tango

OGNISTE TANGO

Jeśli Młoda Para odznacza się nieco bardziej żywiołowym temperamentem, często ich wybór pada na tango. Jest to również taniec klasyczny, ale bardziej żywiołowy z nagłymi zmianami tempa. Może i jego kroki są trudniejsze do opanowania, to jednak przywołuje on na myśl gorącą hiszpańską miłość, jaką z pewnością chciałby przeżyć każdy nasz gość.

ŻARTOBLIWY MIX

Obecnie coraz częściej Nowożeńcy chcąc nieco rozbawić swoich gości decydują się na pierwszy taniec w formie występu do kilku zmiksowanych przebojów. Może nie będzie to występ ociekający romantyzmem, ale takie szoł nasi goście zapamiętają na długo.

Pierwszy taniec mix

 

Zdjęcie główne: fotourbaniak.pl