Zgodnie z nakazem Rządu, od 16 kwietnia, w życie wszedł nowy obowiązek noszenia maseczek w przestrzeni publicznej. Maseczka lub inna część garderoby musi zasłaniać naszą twarz. Jak ten nakaz traktuje przyszłych Małżonków? Czy podczas ślubu Para Młoda musi mieć zasłonięte usta i nos? Otóż istnieje tu kilka niejasności.

 

Ślub Cywilny – tak maseczka!

Urząd Stanu Cywilnego jest bowiem miejscem ogólnodostępnym, w którym istnieje bezwzględny obowiązek noszenia maseczki przez wszystkich tam obecnych. Zarówno goście, jak i Para Młoda musi zasłaniać twarz i usta.

Źródło: pexels.com

Ślub kościelny– nie do końca!

Para Młoda w momencie składania przysięgi małżeńskiej może być bez maseczki. Skąd to wiemy? Przecież rozporządzenie pozwala odkryć usta i nos jedynie księdzu odprawiającemu mszę świętą. Niezupełnie! Paragraf 8 przewiduje ograniczenia w sprawowaniu kultu religijnego. Natomiast w paragrafie 9 wskazuje, na czym te ograniczenia polegają – na zapewnieniu, aby w kościele podczas mszy św. znajdował się 1 uczestnik na 15 m kw, to właściwie jedyne ograniczenie w sprawowaniu kultu religijnego.

Obowiązek zakrywania ust i nosa w momencie składania przysięgi małżeńskiej jest ograniczeniem w sprawowaniu kultu religijnego, a nie przewidziano go w par. 9 rozporządzenia, więc tym samym młoda para – przynajmniej podczas składania przysięgi małżeńskiej – nie ma obowiązku zakładania maseczki.

Źródło: pexels.com

Ślub w MASECZCE

Przyszli Nowożeńcy muszą się tak czy inaczej zmierzyć z tematem maseczek, jeśli nie chcieli lub nie mogli przełożyć terminu swojego ślubu. Jak to zrobić, by nie wyglądać dziwnie. Każda Panna Młoda przecież w dniu ślubu chce wyglądać zjawiskowo, a teraz musi zakryć czymś twarz. Jak nie zepsuć weselnej stylizacji?

Z pomocą wszystkim pannom młodym w tym ciężkim czasie przyszła ekspertka od ślubów Izabela Janachowska i zaprojektowała dla nich maseczki, oto co pisze na swoim Instagramie:

„Kochani pomyślałam o Pannach Młodych, które mają ślub w tym roku i jeśli nic się nie zmieni będą musiały w tym wyjątkowym dniu nosić maseczkę…specjalnie stworzyłam takie, które pasują do sukien ślubnych z mojej kolekcji i do każdej zamówionej u mnie w showroomie sukni dołączona będzie piękna maseczka Są koronkowe, błyszczące, delikatnie zdobione, białe, bezowe… idealne!!!”

LA.LILA

Do zaistniałej sytuacji na rynku weselnym dostosowała się także polska marka LA.LILA z Olsztyna szyjąca suknie ślubne i wieczorowe, która postanowiła rozpocząć produkcję maseczek ochronnych dla Panien Młodych. Przerażone Panny Młode z pewnością pocieszy wiadomość zamieszczona na Instagramie przez LA. LILĘ:

„Stworzyłyśmy kolekcje maseczek dopasowanych do Waszych sukni, ozdobione szlachetnymi koronkami i kamieniami, by stały się najmodniejszym dodatkiem a nie tylko obowiązkiem! Która z Was odważy się na taki dodatek swojej sukni ślubnej?”

Źródłó: La.Lila

Troyka to kolejna polska firma, a właściwie sklep internetowy jednej z najbardziej uznanych projektantek sukien ślubnych w Europie Środkowo Wschodniej – Marty Trojanowskiej.

Marka ta również postanowiła pomóc przyszłym Małżonkom i zaproponowała maseczki ślubne. Maseczka Troyki uszyta jest z 2 warstw cielistej bawełny obszytej koronką, nie zakrywa żuchwy, żeby wyglądała delikatniejszą ponieważ wiadomo, że każda z nas chce podczas ceremonii wyglądać jak najpiękniej. Cena: 50zł

Źródło: TROYKA

Źródło: TROYKA

 

Sklep internetowe ŚLUBNE ZAKUPY także wychodzi do Nowożeńców z niezbędnym dodatkiem w czasach koronawirusa. Dodatkowo wprowadzają element humorystyczny. Maseczki ochronne z filtrem na ślub z zabawnym wzorem dla Pary Młodej oraz świadków to jak sami mówią rewelacyjna alternatywa dla klasycznych maseczek. „Bądźcie oryginalni na swoich zaślubinach- zachęcają.” Cena maseczki to 19.98ZŁ brutto Posiadają 11 wzorów maseczek ochronnych na ślub: z wąsami, ustami, imionami świadków, imionami Pary Młodej, czy też słowami “Kocham ją” & “Kocham go”. Firma przekonuje, że pamiątkowe zdjęcia w maseczkach na ślub, z pewnością będą jedyne w swoim rodzaju. Maseczki ochronne z dnia zaślubin zachowane na pamiątkę, na pewno będą miały dla Was ogromną wartość sentymentalną.

Źródło: Ślubne Zakupy

ADRIAN FABRYKA RAJSTOP także zabrała się za produkcję ślubnych maseczek. Koronkowa maseczka, wzorowane kwiaty wizualnie zdobią zasłoniętą część twarzy. Ta maseczka jest wyjątkowo higieniczna. Posiada podwójna wkładkę bawełniana. Można ją prac tak często, jak myje się ręce. Szybko schnie i nic się z nią nie dzieje. Jest wielokrotnego użytku. To jej wielkie atuty, w porównaniu z tymi maseczkami, które już po godzinie należy wyrzucić. Cena: 14,90zł. Z cyrkoniami cena 19,90zł

Żródło: Adrian Fabryka Rajstop

PLACE FOR DRESS

Sklep ten reklamuje się jako niezwykłe miejsce, gdzie swoją sukienkę zaprojektujesz sama w każdym jej detalu. Jakie maseczki proponują? Oto kilka z nich:

Dwuwarstwowa gładka maseczka w kolorze krem to wydatek rzędu 50zł.

Źródło: Place for dress

Maseczka koronkowa, tiulowa, przezroczysta z cekinami, to koszt 160zł. Maseczka uszyta z tiulu gładkiego, tiulu zdobionego cekinami; pokryta koronkowym haftem. Idealne dopełnienie sukienek gładkich oraz tych, które pokryte są koronkami zdobionymi.

Źródło: Place for dress

Maseczka tiulowa z frędzlami kosztuje 220 zł. Jeśli Panna Młoda chce trochę bardziej zaszaleć to ta maseczka jest strzałem w dziesiątkę. Uszyta z podwójnej warstwy tiulu ivory, ozdobiona frędzlami zdobionymi w tym samym kolorze. Idealne dopełnienie sukienek gładkich oraz boho!

Źródło: Place for dress

To tylko kilka przykładów firm proponujących MASECZKI ŚLUBNE dla Nowożeńców.

Jak mówią- potrzeba matką wynalazku! Ale czy na pewno? Czy jest to podyktowane chęcią pomocy Parom Młodym? A może wizją łatwego zysku na zaistniałej sytuacji?

Jakie jest Twoje zdanie?