Już za chwileczkę nadejdzie najbardziej magiczny okres w całym roku kalendarzowym, czyli Święta Bożego Narodzenia. Jest to wspaniały czas pełen wzruszeń, rodzinnych spotkań i odpoczynku w gronie najbliższych. W tym okresie nawet najwięksi twardziele mogą poczuć ten niesamowity świąteczny klimat. Bardzo wielu młodych kawalerów decyduje się więc na oświadczyny właśnie w czasie świąt Bożego Narodzenia lub Nowego Roku.

Róża i pierścionek

Dlaczego tak się dzieje?

Powodów jest całe mnóstwo, ale chyba najważniejszym z nich jest fakt, iż podczas świąt panuje niesamowicie romantyczna, zimowa atmosfera, która sprzyja zakochanym. Płatki śniegu, choinka, zapach świeżo pieczonego ciasta…wszystko to wprowadza nas w iście bajkowy nastrój. Gdy przyszła wybranka jest w dobrym humorze, istnieje większe prawdopodobieństwo, że wypowie upragnione TAK.

Kolejnym plusem jest data, która zdecydowanie zostaje w pamięci. Nie trzeba się więc martwić, że zapomnimy kiedyś o rocznicy zaręczyn, bo przecież święta celebrujemy co roku. No i oczywiście będzie co opowiadać dzieciom i wnukom podczas kolejnych rodzinnych świąt.

Ogromną zaletą jest także to, że w okresie świąt bożego Narodzenia zazwyczaj zjeżdża się do nas cała najbliższa rodzina, a często również ta dalsza. Można od razu pochwalić się wszystkim tą radosną dla młodych nowiną, a gratulacjom i uściskom nie będzie końca. Z pewnością każdy z chęcią wypije zdrowie Młodej Pary.

Dużym atutem jest również brak konieczności główkowanie nad świątecznym prezentem dla ukochanej. Podarunek w postaci pierścionka zaręczynowego będzie na pewno najlepszym prezentem jaki wybranka mogła sobie wymarzyć- sukces gwarantowany.

No dobrze! Podjęliśmy już najważniejszą decyzję! Ale jak się oryginalnie i pomysłowo oświadczyć w tym niesamowitym okresie Świąt Bożego Narodzenia? Poniżej podsuwamy kilka pomysłów:

Przy choince

Zaręczyny przy choince

Oświadczyny przy choince są bardzo popularną formą wyrażenia miłości. Można to zrobić na kilka sposobów, np. podczas wspólnego ubierania choinki niepostrzeżenie zawiesić pierścionek na jednej z gałązek, tak, aby zauważyła go wybranka. Kolejnym pomysłem jest ukrycie pierścionka w jednej z bombek, która zdecydowanie będzie wyróżniać się spośród pozostałych kształtem bądź kolorem. Następna proponowana przez nas strategia to włożenie pierścionka pod choinkę jako olbrzymiego prezentu z napisem „Dla ukochanej”- będzie ona musiała otwierać kolejne mniejsze pudełka, aż na końcu znajdzie ten najcenniejszy…

Pod jemiołą

Jemioła według tradycji kojarzy się z gorącą miłością, to właśnie pod nią całują się zakochani na całym świecie. Warto więc w tym romantycznym miejscu uklęknąć na jedno kolano przed swoją ukochaną i zadać to niezwykle ważne pytanie…

Podczas wieczerzy wigilijnej

Wigilia

Jest to idealny sposób na oświadczyny, jeśli wybranka serca jest osobą rodzinną i nie wyobraża sobie podejmowania ważnej decyzji bez udziału najbliższych osób. Przy wigilijnym stole bowiem zazwyczaj zebrana jest cała familia. Poczekajmy na odpowiedni moment, gdy każdy już skończy jeść swoje potrawy, a atmosfera zrobi się spokojna i ciepła…

Po Pasterce

Jeśli macie w zwyczaju chodzić na tzw. Pasterkę, czyli Mszę Świętą o północy warto wybrać ten niezwykły moment na wyjątkowe oświadczyny. Wyobraźmy sobie romantyczną scenerię noc, delikatnie pruszy śnieżek, wszędzie migoczą lampki świątecznych dekoracji i wtedy on pada przed ukochaną na jedno kolano…czy ta noc może być jeszcze bardziej magiczna?

Napis na śniegu

Love

Ten sposób oświadczyn wymaga nieco więcej zaangażowania ze strony mężczyzny, gdyż wszystko musi odbyć się w tajemnicy przed ukochaną kobietą. W sekrecie przed wybranką proponujemy na śniegu pod jej oknem stworzyć olbrzymi napis „Wyjdziesz za mnie?” Najlepiej wybrać moment, w którym nie pada śnieg ponieważ zasypie nasz napis i cały misterny plan pójdzie na marne.

Iluminacja świetlna

Jest to jeszcze bardziej wymagająca metoda, ale niezwykle efektowna. Ten sam napis, który wcześniej proponowaliśmy na śniegu można wykonać ze świątecznych lampek, udać się do przyszłej małżonki, podejść z nią do okna i w kulminacyjnym momencie włączyć oświetlenie. Efekt wow gwarantowany!

W pierniczku lub w pierożku

Pierniczki

Dla Par ceniących sobie tradycję proponujemy oświadczyny za pomocą tradycyjnych wypieków. Podczas robienia świątecznych ciasteczek lub lepienia pierogów do jednego z nich włóżmy pierścionek zaręczynowy. Taką potrawę zaserwujmy ukochanej. Należy jednak pamiętać, aby oznaczyć ten wyjątkowy specjał, żeby przez przypadek nie trafił w niepowołane ręce. W tym przypadku nieco ryzykujemy zadławieniem przez ukochaną więc jest to trochę niebezpieczny sposób oświadczyn.

Podczas świątecznego wypadu w góry

Zaręczyny w górach

Jeśli planujecie pomiędzy świętami krótki wypad w góry, to możliwość oświadczyn jest wręcz idealna. Należy jednak wcześniej zadbać o wszystkie, najdrobniejsze szczegóły. Czy może być coś bardziej romantycznego niż wspólny wieczór w drewnianym domku w ośnieżonych górach przy kominku strzelającym wesoło iskrami? Jeśli dołożyć do tej cudownej scenerii błyszczący pierścionek zaręczynowy łzy same cisną się do oczu ze wzruszenia. Będziecie mieli również gdzie świętować kolejne rocznice waszego związku.

Podczas balu Sylwestrowego wraz z wybiciem Nowego Roku

Warto także rozważyć oświadczyny w Sylwestra. Jest to bowiem jedyna taka noc w całym roku. Symbolizuje nadejście czegoś nowego, lepszego więc idealnie pasuje by symbolicznie rozpocząć wspólne, udane życie. Nawet jeśli jesteście na olbrzymim balu sylwestrowym, oświadczyny mogą być niezwykłe. Wystarczy zamówić u dj-a waszą ulubioną piosenkę i podczas tańca zadać ukochanej to najważniejsze pytanie w życiu.

A jak wyglądają Twoje idealne zaręczyny?