Fiolet to piękny kolor posiadający mnóstwo odcieni. Purpurowy, lawendowy, wrzosowy, jagodowy czy fiołkowy to tylko niektóre z nich. Wybór jest tutaj tak olbrzymi, że bardzo wiele par decyduje się, by stał się on przewodnim kolorem ich ślubu i wesela.

Decydując się na kolor, jako motyw przewodni uroczystości musimy pamiętać, aby całość była spójna i jednolita. Każdy najmniejszy detal powinien nawiązywać do wybranej tematyki. Na pierwszy ogień pójdą zaproszenia ślubne, w których tego koloru nie może zabraknąć. Jest to pierwsza rzecz, którą zobaczą nasi goście, już na kilka miesięcy przed imprezą. Można tutaj wykorzystać gotowe zaproszenia wybierając z szerokiej bazy proponowanych firm lub pokusić się o zrobienie ich samodzielnie np. wkładając do środka malutki zasuszony kwiatek właśnie w kolorze fioletowym.

Para Młoda

Wybierając suknię ślubną panna młoda najczęściej sięga po śnieżnobiałą kreację, do której świetnym pomysłem mogą być fioletowe buciki czy biżuteria. Dodatki te będą doskonale pasować do stylu uroczystości. Dopełnieniem stylizacji jest oczywiście bukiet ślubny. Róże, wrzosy, lawenda czy lilie stworzą przepiękne kompozycje kwiatowe. Obecnie do mody wracają druhny, które we fioletowych sukienkach dodają uroczystości szyku i elegancji.

Kolorowy akcent pana młodego to krawat lub muszka, kamizelka, szelki i butonierka taka jak bukiet ślubny. W męskiej stylizacji wystarczy zaledwie jeden mały detal w kolorze fioletowym, aby uzyskać piorunujący efekt.

 

Wystrój kościoła.

By ten dzień był niezapomniany nie możemy zapomnieć o dekoracji kościoła. Tu również musi być zaakcentowany fiolet. Duże bukiety przy ołtarzu i małe zawieszki na ławkach oraz biało-fioletowy dywan sprawią, że młoda para i goście poczują nastrój chwili. Miło jest jak obrączki do ślubu niesie przed młodą parą małe dziecko. Można wtedy do tych obrączek również dodać jakiś detal w przewodnim kolorze, np. fioletowe piórko.

Sala weselna.

Po ceremonii zaślubin młodzi wraz z gośćmi weselnymi udają się do sali weselnej gdzie również powinien być zaakcentowany fiolet i jego odcienie. Proponujemy oryginalną rozpiskę stołów. Na fioletowych sercach naklejonych na tablicy umieszonej przy wejściu goście mogą sprawdzić przy którym stoliku siedzą. By zbyt nie zdominować sali kolorem przewodnim to najlepiej aby obrusy były białe natomiast dodatki takie jak menu, serwetki,  świece, winietki, wazony czy kwiaty zawierały fioletowe akcenty. Mogą to być np. jagodowe tiule czy lawendowe, szklane perełki.

fioletowa dekoracjaObecnie niezwykle popularne jest ustawianie ścianki za młodą parą, która również powinna posiadać kolor fioletowy np. inicjały młodych, girlandy czy delikatne, purpurowe podświetlenie. Można także wykonać tzw. „żywą ściankę”, na której powinny znaleźć się świeże kwiaty dominujące w wystroju sali.

Atrakcją nie tylko dla dzieci, ale także dla wszystkich dorosłych może być tzw. candy bar, czyli słodki stół , gdzie wśród innych łakoci królować będą fioletowe makaroniki , mufinki czy babeczki . Niezapomniane wrażenie zrobi z pewnością tort weselny pokryty fioletowym lukrem z figurkami młodych, który „wjedzie” na salę w kulminacyjnym punkcie imprezy.

Miłym akcentem na zakończenie uroczystości będą także pamiątki dla gości, również nie powinno zabraknąć tutaj tej cudownej barwy przewodniej.

A czy Wy zdecydowalibyście się na fioletowy jako kolor przewodni wesela?