Złota polska jesień to wspaniała pora na zawarcie związku małżeńskiego. Bajeczne kolory natury dają dużo możliwości do tego,  aby ten dzień był niezapomniany i jedyny w swoim rodzaju. Oczywiście jest to mniej popularny okres ślubny niż lato ponieważ pogoda często bywa zmienna. Jednak przy odrobinie szczęścia możemy trafić na bardzo ciepły dzień, który w połączeniu z wielobarwną przyrodą stworzą niezwykle romantyczną scenerię.

Wesele jesienią

Goście z motywem przewodnim wesela powinny zaznajomić się już przy otrzymaniu zaproszenia na uroczystość. Możliwości mamy tutaj nieograniczone, wszystko zależy od poziomu naszej kreatywności. Dobrze jest jeśli zaproszenia są spójne z winietkami. Centralnym elementem może tutaj być szyszka, jesienny liść, soczyste jabłko lub inny równie cudowny dar jesieni.

Suknia panny młodej w tym okresie nie powinna być tak bardzo odkryta jak latem. Można tutaj zaszaleć i pozwolić sobie na jej jesienny kolor. Jednak jeśli kobieta pragnie tego dnia być w bieli to delikatne jesienne dodatki np. w kolorze złota dodadzą jej uroku. Przy niższej temperaturze doskonale sprawdzi się gustowny płaszczyk, etola, bolerko czy pelerynka, które zdecydowanie dodadzą elegancji. Pan młody pięknie będzie się prezentował w czekoladowym garniturze ze złotymi dodatkami imitującymi jesień.

Bukiet ślubny panny młodej również powinien  prezentować jesienne kolory czyli czerwień, pomarańcz oraz żółć . Dekoracją dla kwiatów w tych kolorach będą wrzosy, kłosy zbóż lub jarzębina.

Bukiet jesienny

Dużym plusem przy doborze dekoracji stołów  weselnych czy kościoła jest możliwość korzystanie z darów jesieni. To świetny sposób na zaoszczędzenie kilku groszy. Ozdoby te choć tanie, są niezwykle urokliwe. Suszone liście, jarzębina, szyszki, kasztany czy różnego rodzaju jabłka to prawdziwy raj dla dekoratorów. Świece ustawione w szklanych tubach i ozdobione jarzębiną dodadzą blasku każdej świątyni i sali weselnej.

Ponieważ dni jesienne są już krótsze to do dopełnienie dekoracji dobrze sprawdzą się klimatyczne lampiony ustawione na zewnątrz. Mogą to być gotowe latarenki lub gustownie wydrążone małe dynie. Jako naturalne świeczniki można również wykorzystać wszelkie drewienka, pnie drzew czy też nacięte jabłuszka. Ich ciepłe światełka z pewnością uatrakcyjnią uroczystość.

W odróżnieniu od lata nie należy jesienią unikać podawania gościom ciepłych dań. Aby menu nawiązywało do pory roku, możemy zaserwować aromatyczne zupy takie jak np. kremy z borowików, kurek, dyni, cukinii czy innych jesiennych darów zamiast tradycyjnego rosołu. Warto także jesienne przysmaki wpleść w serwowane słodkości. Tradycyjne karmelizowane jabłka lub wykwintne pieczone kasztany z pewnością zadowolą podniebienia Waszych gości.

Jesiennie dekoracje mogą być również doskonałym motywem przewodnim sesji ślubnej. Żadna pora roku nie posiada bowiem tak szerokiej palety barw. Kolory te bajecznie prezentują się na fotografiach weselnych.

slub-jesien

fot. FotoGenesis Adam Pietrusiak – Internetowe Targi Ślubne